Przydatność witryny chłodniczej

 

Są urządzenia AGD, które swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w rozmaitych sklepach spożywczych. Do tego typu urządzeń na pewno należy zaliczyć wszelkiego rozmiaru witryny chłodnicze, które pełnią w sklepach mniej więcej te same funkcjonalności, które w gospodarstwach domowych spełnia stojąca w naszej kuchni lodówka.

Zastosowanie witryny chłodniczej

witryna chłodniczaWiększości z nas witryna chłodnicza będzie kojarzyła się ze sklepem i działem poświęconym nabiałowi. Coraz częściej jednak witryny chłodnicze znajdują również swoje zastosowanie w różnego typu bistrach, barach i restauracjach. Dlaczego? Ponieważ witryna chłodnicza spełnia rolę nie tylko urządzenia chłodzącego produkty znajdujące się w jej wnętrzu. Witryna chłodnicza doskonale sprawdza się również w eksponowaniu produktów w niej pozostawionych. Jest to możliwe głównie dlatego, że witryna chłodnicza wyposażona jest w przeszklone drzwi, które umożliwiają oglądanie asortymentu bez konieczności otwierania drzwi i zaglądania do wnętrza witryny. Jednocześnie istnienie drzwi w tego typu urządzeniu pozwala na utrzymanie stałej temperatury w jego wnętrzu, co pomaga zachować produkty w odpowiednich warunkach, to zaś bezpośrednio przekłada się na ich świeżość. W witrynach chłodniczych zastosowanych w sklepach znajdziemy jogurty, sery i wędliny pakowane próżniowo. Witryny zastosowane w restauracjach lub bistrach pozwalają zaś w łatwy sposób wyeksponować proponowane sałatki, napoje i wiele innych dań przygotowywanych wcześniej.

Generalnie witryny chłodnicze możemy znaleźć na rynku w dwóch formach. Jedna to forma pionowa, kształtem przypominająca domową lodówkę, której drzwi zostały przeszklone. Druga witryna bazuje na formie poziomej i w tym stanie nie udostępnia klientom bezpośredniego dostępu do produktów – dostępem tym dysponują sprzedawcy.

 

Top