Przydatność polipropylenowej taśmy spinającej w przewozie towarów

Kiedy córki wyjeżdżały na studia, były zdecydowane, żeby zabrać większość swoich rzeczy ze sobą. Chciały wziąć łóżka, swoje szafki, mnóstwo ubrań, akwarium i wiele innych, dosyć dużych gabarytowo rzeczy. Problem był jednak w tym, jak to przewieźć do innego miasta, oddalonego o kilkaset kilometrów, jednocześnie niczego po drodze nie psując.

Spinanie towarów za pomocą taśmy polipropylenowej

taśma spinająca polipropylenowaKiedy tak się zastanawiałem, jak wszystko przewieźć, z pomocą przybył mi mój brat. Stwierdził, że damy radę przetransportować całość jego samochodem dostawczym. I faktycznie, wszystko wejdzie do auta bez większego problemu, jednak strach, że coś może się obić, potłuc, czy połamać, był bardzo duży. Miałem jakieś sznurki, którymi można byłoby to obwiązać, ale wątpię, by zdało to ostatecznie egzamin. Brat w końcu zwrócił uwagę, że u niego w domu znajduje się taśma spinająca polipropylenowa, która mogłaby rozwiązać nasze problemy. Pojechaliśmy po nią i zaczęliśmy za jej pomocą zabezpieczać tzw. cały dobytek moich córek. Zaskakująco taśma ta spisywała się znakomicie. Nie dość, że mogliśmy otoczyć ją dosłownie wszystko, to była też wystarczająco elastyczna, że dokładnie objąć każdy mebel, a jednocześnie wytrzymała, by spiąć wszystko razem i nie pozwolić na przemieszczanie się czegokolwiek w trakcie jazdy. Z tak zabezpieczonym bagażem mogliśmy ruszać w podróż do nowo wynajmowanego mieszkania dziewczyn, by mogły na studiach poczuć się, jak w domu.

Po dojechaniu na miejsce i otwarciu tylnej części samochodu zobaczyliśmy dokładnie taki sam widok, jaki widzieliśmy, gdy te same drzwi zamykaliśmy. Czyli nic się nie porozpadało, nic się nie poprzesuwało i wszystko dojechało na miejsce w jednym kawałku. Muszę zaopatrzyć się w taką taśmę na przyszłość.

Top