Przegrody w magazynach

W różnych magazynach stosuje się różne przegrody pomiędzy pomieszczeniami. W zależności od tego co to jest za magazyn. Ważne, aby przegrody nie utrudniały pracy pracownikom, a wręcz przeciwnie, ułatwiały ją. Dlatego zakup, czy zamontowanie przegrody musi być przemyślaną decyzją.

Przegrody z pasków

przegrody paskowePrzegrody w pewnym sensie w magazynach robią jako drzwi. W masarniach często stosuje się przegrody paskowe. Przegrody te są bardzo wygodne i nie utrudniają pracy. Szczególnie przegrody paskowe są stosowane w miejscach gdzie ruch jest bardzo duży, a pracownik nie ma możliwości otwierania co chwilę drzwi. Niestety ale spadła by wówczas efektywność pracy, gdy niosąc coś ciężkiego należało to położyć, następnie otworzyć drzwi, później przenieść to i zamknąć za sobą drzwi. Jeśli coś przenosimy z chłodni to drzwi muszą być zamykane, aby nie dostawało się tam ciepłe powietrze. Natomiast przegrody w postaci pasków posiadają wiele zalet. Po pierwsze nie spada efektywność pracy, ponieważ nawet niosąc coś możemy swobodnie przez nie przechodzić, po czym paski wracają na swoje miejsce. Po drugie są one wykonane z takiego materiału, który nie przepuszcza powietrza, jest to twardy i bardzo wytrzymały materiał. Jednak pomimo grubego materiału jest on bezpieczny dla użytkowników. Użytkownicy przechodząc przez kurtynę nie pokaleczą się o krawędzie pasków. Dlatego zazwyczaj stosuje się je w miejscach gdzie bardzo często wchodzi się do danej części magazynu.

Ogólnie mówiąc przegrody w formie pasków są najbardziej popularnymi przegrodami i najczęściej stosowanymi w magazynach. Zazwyczaj kupuje je się wraz z możliwością montażu. Oczywiście szerokość, jak i długość można dopasować do wielkości drzwi do magazynu. Takie przegrody ogólnie są bardzo tanie.

Top