Przedstawicielstwo we Francji dla firm transportowych

W związku z wprowadzonymi kilka lat temu przepisami o delegowaniu pracowników w firmach transportowych do niektórych krajów europejskich wiele się w tej kwestii zmieniło. Polskie firmy transportowe działające na terenie Francji muszą mieć tam swojego przedstawiciela. Musi to być osoba zameldowana na stałe we Francji.

W kilku krajach wprowadzono obowiązek posiadania przedstawicielstwa

przedstawicielstwo we francjiW kilku krajach Europy wprowadzono obowiązek przestrzegania przepisów o delegowaniu pracowników, płacy minimalnej i posiadaniu przedstawicielstwa. Krajem, w którym te przepisy bardzo mocno się egzekwuje jest Francja. Tam przepisy ustawy Loi Macron wprowadziły szereg obowiązków dla zagranicznych firm transportowych. Jeśli polska firma transportowa chce dokonywać załadunku lub rozładunku na terenie Francji to musi mieć swoje przedstawicielstwo we Francji. Takie przedstawicielstwo uzyskuje się za pośrednictwem polskich firm doradczych. Polska firma transportowa nie musi szukać sobie samodzielnie przedstawiciela we Francji. Działa to w zupełnie inny sposób. Po prostu wystarczy skontaktować się z jakąś polską firmą doradczą dla branży transportowej. Polskie firmy mają swoich pracowników w krajach europejskich. I wówczas bezpośrednio z taką firmą doradczą załatwia się kwestie oficjalnego przedstawicielstwa we Francji czy w innym europejskim kraju. Trzeba mieć dzisiaj takie przedstawicielstwo w kraju, do którego wysyła się swoich pracowników.

Przepisy ustawy o delegowaniu pracowników jasno mówią, że muszą oni mieć w kraju oddelegowania kompleksową opiekę ze strony przedstawiciela. Może nim być osoba mieszkająca w danym kraju na stałe oraz posługująca się w mowie i piśmie językiem kraju, w którym zamieszkuje. Firmy doradcze dla branży transportowej pomagają w zorganizowaniu przedstawicielstwa.

Top