Poszukiwanie wykwalifikowanych pracowników

Ukraina i pracownicy, których pozyskujemy z jej terenów przede wszystkim kojarzą nam się z sektorem produkcyjnym. Kiedy pracodawca poszukuje pracowników niewykwalifikowanych, którzy będą gotowi do pracy zmianowej czy też do pracy na dwanaście godzin, coraz częściej znajduje rozwiązanie w pracownikach sprowadzonych z Ukrainy. W ostatnim czasie pracodawcy zaczęli dostrzegać jednak większy potencjał tego rynku pracy.

Jak znaleźć najlepszego pracownika?

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy z kwalifikacjamiNie da się nie zauważyć, iż na polskim rynku pracy mamy do czynienia z kilkoma zawodami, w przypadku których zapotrzebowanie pracodawców jest bardzo duże, a pracowników z określonymi kwalifikacjami i umiejętnościami zwyczajnie brakuje. W takich okolicznościach pracodawca, który poszukuje pracownika może zaproponować odpowiednio wyższą stawkę i spróbować przekonać osobę, która pracuje u konkurencji, by zmieniła pracę. Nie zawsze jednak zaproponowanie tak wysokiej stawki będzie możliwe. W takich okolicznościach warto pomyśleć o poszukiwaniu pracownika zagranicą. Jednym z terenów, na którym znajdziemy wykwalifikowaną kadrę specjalistów, np. w zakresie automatyki, mechaniki czy też elektryki, z całą pewnością jest Ukraina. Kiedy zastanawiamy się, gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy z kwalifikacjami, dobrym rozwiązaniem będzie nawiązanie kontaktu z firmami, które specjalizują się w pozyskaniu pracowników. Firmy te dysponują narzędziami i specjalistami, co umożliwia dotarcie do odpowiedniej osoby.

Czasami Ukrainiec, którego będziemy poszukiwać będzie przebywał na terenie Polski, być może zatrudniony w innej firmie. Czasami zaś konieczna będzie relokacja pracownika z Ukrainy do Polski i zapewnienie mu odpowiednich warunków bytowych. Tym wszystkim zajmie się firma rekrutacyjna, co sprawi, że proces przebiegnie dla nas szybko i bezproblemowo.

Top