Poprawne zastosowanie lamp do roślin

Prawidłowy rozwój roślin wymaga dostarczania im odpowiedniej ilości wody i składników odżywczych, a także światła. Pozwala ono na właściwe przeprowadzenie procesów takich jak fotosynteza. Jeżeli więc chce się hodować w domu rośliny, zwłaszcza z myślą o plonach, należy zastanowić się nad zakupem systemów doświetlających. Ich używanie dla laika może być nieco kłopotliwe i niezrozumiałe, wystarczy jednak zdobyć nieco informacji, aby sobie z nim poradzić.

Jak stosować lampy doświetlające?

lampa do uprawy roślinDla osoby, która wcześniej nie miała nic wspólnego z hodowlą roślin, zdobycie odpowiedniej ilości informacji na ten temat może zając nieco czasu. Przede wszystkim powinno się zastanowić nad tym, jakie rośliny chce się posiać i znaleźć rozwiązania odpowiednie dla nich. Pamiętać jednak należy, że jednym z najważniejszych elementów właściwej hodowli, jest lampa do uprawy roślin. Aby zastosować ją we właściwy sposób, należy zapoznać się cyklem rozwoju upraw. Każda roślina wymaga odpowiednio długiej ekspozycji na światło. Jego barwa jest także istotna i powinna zmieniać się w ciągu dnia tak, jak ma to miejsce w środowisku naturalnym. Jest to szczególnie istotne zimą, kiedy przez okna nie wpada wystarczająca ilość promieni słonecznych. Dobierając lampę, trzeba mieć to więc na uwadze i nastawić się na regularne kontrolowanie i zmianę warunków oświetleniowych. Jest to wymagane dla prawidłowego zawiązania liści i kwitnienia wszystkich gatunków roślin.

Dobór lamp uprawnych jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć, rozpoczynając domową hodowlę roślin. Odpowiednie naświetlanie jest bowiem niezbędne, do prawidłowego rozwoju sadzonek. Promienie muszą mieć odpowiednią barwę, by jak najlepiej imitować warunki panujące w środowisku naturalnym. Zwłaszcza okres zimowy sprzyja wykorzystaniu lamp w domu, gdyż dni są zbyt krótkie.

Top