Polecane rękawice ochronne

Podczas spawania wymagana jest maksymalna ochrona rąk, gdyż przy takiej pracy dłonie narażone są na urazy w bardzo dużym stopniu. Rękawice chroniące przed wysokimi temperaturami są więc najbardziej podstawowym wyposażeniem każdego spawacza, aczkolwiek mogą różnić się w zależności od załogi i preferencji.

Profesjonalne rękawice spawarskie

rękawice jumboOd kilku lat nie stosuje się już grubych, niewygodnych rękawic z tkanin izolujących, gdyż takowe były nie tylko niewygodne, ale również w znacznym stopniu ograniczały ruch i utrudniały wykonywanie precyzyjnych zadań. Nowsze i wygodniejsze rękawice są nieporównywalnie lepsze, toteż na stałe weszły do użycia zamiast starych, niekomfortowych rękawic. Rękawice Jumbo są jednymi z najbardziej polecanych rękawic spawarskich, głównie ze względu na wygodę, jaką zapewniają, oraz ze względu na najwyższy poziom ochrony przed iskrami, odpryskami i wysokimi temperaturami. Rękawice te mają bardzo dobrą warstwę materiału termoizolacyjnego, który świetnie chroni dłonie przed najwyższymi temperaturami. Skórzana warstwa zewnętrzna, natomiast, osłania przed fizycznymi obrażeniami oraz przed odpryskiem gorącego materiału, często będącym przyczyną urazów w pracy. Spawacze bardzo chwalą pracę w tych rękawicach również za wygodę i komfort długotrwałego wykonywania zadań, czasem mocno utrudnianego przez stare, niewygodne rękawice.

Rękawice te są tanie, mając cenę porównywalną do profesjonalnych rękawic roboczych ogólnego zastosowania, toteż należą do jednych z najbardziej opłacalnych rękawic ochronnych dla specjalistów. Najczęściej więc trafiają do inwentarza załóg pracowniczych zajmujących się spawaniem elementów, zarówno na placu budowy jak i w warsztacie mechanicznym, gdyż w takowych również potrzebny jest sprzęt ochronny do pracy spawalniczej.

Top