Pływanie a małe dziecko – jak wybrać pieluszkę?

Nauka pływania dla dzieci może być doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Co ciekawe na basen możemy zabrać nawet najmłodsze pociechy. Jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiednią placówkę przystosowaną do maluchów oraz zakupić niezbędny sprzęt. Jednym z jego elementów są pieluszki do pływania. 

Wybór pieluszek do pływania

pieluszki do pływania close parentTo właśnie pieluszka jest niezbędnym wyposażeniem każdego małego pływaka. Pozwala ona utrzymać czystość na basenie. Jak łatwo się więc domyślić jej wybór nie powinien być przypadkowy. Czym zatem kierować się podczas zakupu? Przede wszystkim warto wiedzieć, że dzielą się one na jedno oraz wielorazowe. Pierwsze z nich nie cechują się zbyt dużą wytrzymałością. Jednak jeśli chcemy wypróbować czy nasz malec polubi pływanie możemy sięgnąć właśnie po nią. Na dłuższą metę ich zakup będzie jednak nie tylko przysparzał wielu problemów, ale także generował zbyt duże koszty. Drugą grupę stanowią pieluszki wielorazowe. To co je wyróżnia od poprzednich to wysokiej jakości, odporny na uszkodzenia materiał. Wyprodukowanie pieluszki do pływania close parent było nie lada wyzwaniem. Jak wiemy, skóra malca jest niezwykle delikatna, dlatego też materiał pieluszki musi być w pełni bezpieczny. Funkcję tę spełnia pieluszka neopranowa, której materiał jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku. Doskonale dopasowuje się on do ciała dziecka, przez co mamy pewność, że pieluszka będzie w pełni skuteczna. Co najważniejsze, jej założenie zajmuje zaledwie kilka sekund. 

Wielorazowe pieluszki do pływania są niezwykle proste w użyciu. Po wizycie na basenie możemy je prać, pamiętając o odpowiedniej temperaturze, którą z pewnością producent umieścił na opakowaniu. Po wysuszeniu pieluszka jest gotowa do ponownego użycia. W przypadku pieluszek wielorazowych wraz z nią otrzymujemy w zestawie wkładki, które wymieniamy po zabrudzeniu. 

Top