Plomba gwarancyjna z tworzywa sztucznego

 

Pomysłowość i fantazja klientów niezmiennie potrafiła nas zaskoczyć, zwłaszcza jeśli chodziło o zwroty gwarancyjne. Podczas gdy większość takich zwrotów przyjmowaliśmy bez problemów, to zdarzały się sytuacje w których klienci próbowali zwrócić towar z uszkodzoną czy nawet całkowicie zerwaną plombą gwarancyjną, całkowicie ignorując regulamin sklepu.

Plomby bezpieczeństwa na sprzęt komputerowy

plomby gwarancyjne koloroweCoraz częściej jednak zauważaliśmy próby podmiany plomb. Nasze zabezpieczenia były specjalnie zaprojektowane dla sklepu i bardzo trudne do podrobienia, co jednak nie zmniejszało ilości prób podmienienia plomby na inną po nieautoryzowanym otwarciu sprzętu w jakimkolwiek celu. Postanowiliśmy więc iść na sposób, i oprócz standardowych plomb zabezpieczających, zastosować również plomby gwarancyjne kolorowe z logiem firmy. Takie plomby miały być umieszczane przede wszystkim w widocznych miejscach na urządzeniach i obudowach komputerów tak, by sprzęt nie mógł być otworzony bez ich uszkodzenia. Nie były one przy tym delikatne, a by je uszkodzić należało zastosować dość dużo siły, lub użyć narzędzi, więc nie było obawy o przypadkowe uszkodzenie plomb. Dodatkowo, owe plomby działały jak pozostałe nasze zabezpieczenia, zostawiając widoczny ślad na sprzęcie, oznaczający całkowitą utratę gwarancji i możliwości wymiany i serwisowania sprzętu w naszym sklepie.

Plomby te nie mogły być podrobione w żaden sposób, gdyż zamawiane były tylko do naszego serwisu z jednej firmy sprzedającej właśnie takie zabezpieczenia. Skutecznie powstrzymywały klientów przed próbami samodzielnej naprawy lub otwarcia sprzętu komputerowego. Nie były one przy tym wcale drogie, dlatego nawet bardzo duży zapas nie obciążał budżetu wcale, a był on potrzebny ze względu na dość duże zużycie plomb.

 

Top