Pięknie kwitnące azalie ze sklepu

 

Krzewy kwitnące są uwielbiane przez wszystkim miłośników roślin. Robią duże wrażenie na odwiedzających gościach, a dobrze skomponowane mogą być ozdobą przez cały sezon wegetacyjny. Nawet jeden krzew może sprawić, że ogród będzie zachwycał.

Barwne azalie ze sklepu do ogrodu

azalie sklepChociaż krzewy kwitnące są bardzo popularne, co roku przybywa ich duża liczba odmian. Wśród popularnych azalie sklep można wyróżnić takie, które różnią się barwą kwiatów. Zwykle są różowe, lecz również pomarańczowe i żółte. Krzew ten zwykle dorasta do 3 m wysokości i pięknie komponuje się z różanecznikami. Azalie są do nich podobne. Różnią się natomiast tym, że opadają im liście na zimę. Chociaż krzew nie jest ozdobny przez cały rok to wiosną i latem wyróżnia się na tle innych. Aby jednak pięknie kwitł należy zapewnić mu odpowiednie warunki uprawy. Najważniejsze to posadzić roślinę w kwaśnym podłożu i glebie próchniczej i przepuszczalnej. Przed posadzeniem miejsce pod nowe nasadzenie należy przekopać i odchwaścić. Aby pięknie rosła można ziemię przemieszać z kompostem lub obornikiem. Architekci krajobrazu polecają, aby chociaż jeden kwitnący egzemplarz posadzić przed domem. Pięknie ozdobi i będzie zwracać uwagę wszystkich odwiedzających gości. Chociaż krzew jest dość szeroki z powodzeniem można posadzić go na rabatę. Pięknie komponuje się z innymi bylinami kwitnącymi lub drzewami i krzewami zimozielonymi. Warto pamiętać, że młode okazy są dostępne niemal w każdym centrum ogrodniczym. Powszechnie dostępne są również w sklepach internetowych.

Kwitnące rośliny to dobry pomysł na urozmaicenie ogrodu. Niezależnie jakie z nich wybierzemy pięknie będą wyglądać w pełni kwitnienia. Wśród najpopularniejszych są azalie. Pięknie komponują się na tle zimozielonych krzewów i tworzą barwne kompozycje.

 

Top