panele słoneczne

Panele słoneczne na bloku

Ostatnio kiedy przeglądałam różne strony internetowe, natknęłam się na informację, o jednym osiedlu, gdzieś w zachodniej Europie, które jest wybudowane w całości ekologicznie. Wszystkie użyte materiały są przyjazne dla środowiska, nawet farby do malowania są antyalergiczne i przyjazne dla maluchów.

Panele słoneczne na bloku to też oszczędność dla mieszkańców

panele słoneczneDookoła rośnie mnóstwo drzew i krzewów, dzięki czemu zawsze będzie świeże powietrze. Mnie jednak bardziej zainteresowały panele słoneczne umieszczane na dachów budynków. Miały być nie tyle ekologicznym elementem w blokach, ale także miały obniżać rachunki ich mieszkańcom. Który deweloper w Polsce myślałby o takich rzeczach, jak niskie rachunki dla osób tam mieszkających? Każdy chce zarobić, a nie myśli o tym co będzie potem. Takie myślenie perspektywiczne i nastawione na człowieka bardzo mi się spodobało. Takie baterie słoneczne to świetna sprawa. Nie wyglądają przecież źle, a dzięki nim mamy naturalne źródło energii odnawialnej. Nie niszczymy środowiska, nie trzeba instalować pieców ani kotłów, bo tanie baterie słoneczne wszystkim się zajmą. Trzeba jedynie grzejniki wstawić i wszystko gotowe. Szkoda, że takie rozwiązania nie są bardziej popularne na świecie, ani w Polsce. U ans może nie ma aż tak wielu słonecznych dni, ale na pewno w okresie wiosenno-letnim takie panele słoneczne mogłyby być bardzo przydatne. Nawet jakby tylko przez kilka miesięcy w roku bateria słoneczna dawałaby nam energię, to zawsze jest kilka miesięcy do przodu i kilka niższych rachunków więcej.

Gdyby to ode mnie zależało sama bym na swoim bloku położyła takie panele słoneczne, żeby obniżyć sobie rachunki. Sąsiedzi na pewno też by się nie obrazili, gdyby mogli zaoszczędzić, nawet jeśli na początku musielibyśmy się dorzucić do interesu, bo w dłużej perspektywie wiedzielibyśmy, że to dla nas dobre. Może znajdzie się deweloper chętny na baterie słoneczne?

Top