Osuszanie domu po powodzi

W całym kraju działa nawet kilkadziesiąt firm z branży osuszania budynków, które obsługują indywidualnych i biznesowych klientów. Są one w stanie zlikwidować oznaki wilgoci niemalże z każdego budynku, pomieszczenia czy piwnicy.

W jaki sposób osuszyć zalany lokal mieszkalny?

osuszanie murów warszawaKażdego roku dochodzi do setek zalań domów i mieszkań w wyniku powodzi występujących na określonych terenach. Przed wodą nie można uciec, gdyż to potężna siła, która niszczy wszystko co napotka na swojej drodze. Budynki, które zostały zalane, muszą być bezzwłocznie osuszone, odgrzybione i zdezynfekowane, jeżeli nadają się do zamieszkania. Profesjonalne osuszanie odbywa się od wewnątrz i zewnątrz jednocześnie, ponieważ najczęściej mury są nasiąknięte wodą na całej powierzchni. W tym celu nie wystarczy grzanie w pomieszczeniu farelką, a jedynie specjalnym, bardzo mocnym grzejnikiem i ciągłe wietrzenie. W trakcie osuszania, cała woda musi wyparować, aby można było przejść do kolejnego etapu. Jeżeli uda się zlikwidować źródło wilgoci, to później trzeba będzie zastosować środek grzybobójczy, który zlikwiduje różne rodzaje pleśni i grzybów, które pozostały w murach i ścianach pomieszczeń. Taki zabieg może zająć kilka dni, a w trakcie działania środka, nie można przebywać budynku. Dopiero kiedy osuszanie zostanie zakończone, można przystąpić do zabezpieczania ścian i ponownego ich wykańczania. Trzeba pamiętać, że jeżeli źródło wilgoci nie będzie skutecznie usunięte, to będzie kwestią czasu ponowne pojawienie się grzyba.

Zalana piwnica będzie siedliskiem pleśni, grzybów i licznych drobnoustrojów niebezpiecznych dla człowieka. Ponadto woda wchłonięta w mury nie wyparuje bez zastosowania specjalnych rozwiązań, dlatego też należy je wykonać jak najszybciej, aby grzyb nie zaatakował pięter budynku.

Sprawdź www.dryart.pl ofertę

Top