Osprzęt żeglarski, pontony – wszystko żeglarstwa

Profesjonalny sklep żeglarski oferuje duży wybór potrzebnych akcesoriów. W jego ofercie można znaleźć zarówno pontony, które idealne będą także w przypadku wędkowania, jak i silniki zaburtowe, przeznaczone do mniejszych łodzi i motorówek.

pontonJednak sam sklep żeglarski to prawdziwe królestwo dla wszystkich posiadaczy łodzi. Od literatury żeglarskiej, poprzez ubrania i elementy wyposażenia jachtów aż po specjalistyczne napy i zapięcia, okucia, cumy i kotwice – w sklepie dla żeglarzy naprawdę można znaleźć wszystko.
Zanim jednak na dobre rozpoczniemy przygodę z żeglowaniem i zainwestujemy we własną łódź, warto przyjrzeć się, z czym wiąże się wodna przygoda. Jeśli jesteśmy początkującymi żeglarzami, powinniśmy pływać w kamizelkach ratunkowych, a wykorzystywana przez nas łódź powinna mieć na wyposażeniu także koła ratunkowe lub inne elementy ratunkowe o podobnym zastosowaniu, np. podkowy ratunkowe.
Przy dłuższych rejsach, gdy wszyscy na łodzi będą mieli ograniczony kontakt z lądem, trzeba także zadbać o stan toalet, sanitariatów i pryszniców. Oprócz specjalnych końcówek do prysznica czy podświetlanych kranów przydaje się także chemia sanitarna, dedykowana zwłaszcza do utrzymania toalet w czystości, dopóki nie będzie można opróżnić na lądzie zbiornika z nieczystościami.

A skoro już jesteśmy przy chemii, to warto pamiętać, że jachty muszą być regularnie zabezpieczane farbami i środkami zabezpieczającymi drewno przed porostem glonów. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących przydają się także specjalne maty, zaś gdyby jednak pokład zaatakowały jakieś pleśnie, należy je zmywać specjalnymi środkami chemicznymi, wśród których można także znaleźć środki do uzdatnia wody. Drewniane elementy pokładu należy również zabezpieczyć specjalnymi preparatami i podkładami pod wytrzymałe farby i lakiery.

Top