Opaski dla seniorów z GPS

Moja babcia choruje na starczą demencję. Oczywiście mamy z nią kontakt, jednak opieka wymaga tego, aby cały czas babcię pilnować, aby nie wyszła na przykład z domu. Taka opieka to coś niezbyt rzadkiego, ponieważ wielu seniorów tak ma. Ostatnio zauważyłem w sklepie medycznym bardzo ciekawe urządzenie, które bardzo pomaga w opiece. Mowa o opasce, która lokalizuje seniora, zawsze, kiedy ma ją na sobie.

Opaska lokalizująca seniora

opaska gps dla senioraTaka opaska to bardzo dobre urządzenie. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa, że nasz senior wyjdzie gdzieś, a my nie będziemy o tym wiedzieć. Opaska GPS dla seniora jest bardzo praktyczna. Senior nie czuje, że w ogóle nosi ją na ręce. Dzięki temu nie znajduje opaski i można zawsze łatwo zlokalizować miejsce, do którego się on udał. Opaska jest połączona z telefonem, dlatego wszystko wyświetla się na mapie. Jeżeli senior za bardzo oddala się od swojego miejsca zamieszkania, na telefon przychodzi powiadomienie. Być może takie urządzenie dla wielu wydaje się być śmiesznym, jednak jest to bardzo duża pomóc. Zapewnia bezpieczeństwo seniorowi, a nam, czyli jego opiekunom komfort psychiczny. Wiadomo, że taka opaska to tylko dodatek, ponieważ kontakt osobisty jest najważniejszy. Jednak aby w pełni opiekować się nad seniorem ze starczą demencją warto kupić opaskę, nie patrząc na to, ile ona kosztuje. Osoba starsza może mieć różne myśli w głowie, dlatego trzeba być zapobiegawczym.

Gadżet działa bardzo prosto, ponieważ ma w sobie zamontowany lokalizator GPS. Coraz częściej opiekunowie decydują się na niego. Zdarza się, że senior samemu sobie kupuje taką opaskę, aby czuć się pewniej podczas poruszania się po mieście. Wiadomo, że to zależy od kondycji psychicznej osoby starszej. Niektóre decydują sie na to, inne nie.

Top