Odkurzacz do ciężkich robót

Każdy remont generuje ogromne ilości pyłu i brudu, który najlepiej jest sprzątać na bieżąco. Podobnie ma się sprawa w warsztacie, gdzie bałagan robi się praktycznie sam, a po dniu pracy trzeba po sobie posprzątać. Najprostszym sposobem na uprzątnięcie zabrudzonej podłogi jest jej odkurzenie. Jednak do tego przyda się sprzęt do zadań specjalnych.

Charakterystyka odkurzacza przemysłowego

odkurzacz przemysłowyCzym odkurzyć brudną podłogę? Oczywiście odkurzaczem, ale nie byle jakim. O ile klasyczny domowy model sprawdza się świetnie na naszych dywanach i lekko zakurzonych podłogach, o tyle do sprzątnięcia zabrudzeń po remoncie, w trakcie budowy lub po pracy w warsztacie będzie potrzebny nieco bardziej specjalistyczny sprzęt. Odkurzacz przemysłowy, starszy brat domowego odkurzacza, świetnie radzi sobie z najcięższymi zabrudzeniami, takimi jak pył ze szlifowania, ostre drobinki, opiłki, drobne kruszywo, odpady z farb czy gipsu, a nawet z niebezpiecznymi materiałami jak pleśń, ołów czy azbest. Przy tego typu sprzątaniu domowy odkurzacz bardzo szybko ulegnie awarii. Modele przemysłowe natomiast radzą sobie w najtrudniejszych warunkach, wykazując się dużo większą mocą (minimum 1200W), co przekłada się na siłę ssania. Inną cechą tych urządzeń jest duża pojemność zbiornika na nieczystości (za minimum uznaje się 40 litrów). Im więcej miejsca na śmieci, tym łatwiejsza i sprawniejsza obsługa dzięki rzadszemu opróżnianiu. Mimo, że modele przemysłowe odkurzaczy są dużo większe i cięższe od domowych, nie ma to większego znaczenia, ponieważ najczęściej umieszczone są na specjalnych wózkach, dzięki którym bardzo łatwo transportować je z miejsca na miejsce.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego odkurzacza? Po pierwsze na moc, po drugie na pojemność, po trzecie na materiały, z jakich jest wykonany (powinny być twarde i wytrzymałe). Ważna jest także długość kabla zasilającego oraz długość węża, które powinniśmy dopasować do własnych potrzeb i przestrzeni, w jakiej będzie pracował odkurzacz.

Top