Obroże z zaciskiem lub dławikiem

Rodzaj obroży opierający się na zacisku budzi wiele kontrowersji i wzburza obrońców zwierząt. Jest w tym wiele racji bo jeżeli nie ma takiej potrzeby to po co w ogóle wzbudzać u zwierzęcia chociażby minimalny ból i lęk. Po zagłębieniu się w temat okazuje się jednak, że są sytuacje, które wymagają użycia tego typu obroży.

Kiedy zakupić obrożę zaciskową?

obroże zaciskoweZacisk lub dławik już samą swoją nazwą sugeruję, że jego działanie polega na niczym innym jak na lekkim dławieniu psa przy jej zaciśnięciu. Brzmi to strasznie ale trzeba pamiętać, że obroże zaciskowe nie są stosowane do codziennych spacerów z psem. Jest to rodzaj obroży, który przydaje się w sytuacjach kiedy pies często nam ucieka lub wyrywa się. Charakter niektórych psów sprawia również, że w swoim zachowaniu są one gwałtowne a nawet agresywne. Niestety nie można w takim wypadku kierować się tylko dobrem psa, ale trzeba zwracać uwagę na bezpieczeństwo ludzi wokół. Obroża uciskowa może pomóc w wychowaniu niegrzecznego czworonoga. Złapanie psa na taki zacisk nie wyrządza zwierzęciu krzywdy ale uniemożliwia mu dalszą ucieczkę lub agresję. W podobny sposób łapie się psy bezpańskie które są nieufne i zawsze próbują wywinąć się osobom, które starają się im pomóc. Obroża nie jest zbyt bolesna zwłaszcza dla psów o dużych gabarytach. Takie psy bardzo często w ogóle nie odczuwają dyskomfortu i ciągnął swojego właściciela z całych sił pomimo dławika. Obroże takie są również wykorzystywane podczas szkoleń, kiedy pies jest uczony zachowania szczególnej dyscypliny i wykonywania poleceń.

Obroża zaciskowa to narzędzie które powinno być jednak używane przez doświadczone w tematyce wychowywania zwierząt osób. Osoba, która nie ma wprawy nie powinna wypuszczać się na spacery z takim rodzajem zapięcia.

 

Top