francuski we francji

Obóz językowy: francuski we Francji czy angielski w Nowym Jorku?

Pytanie tytułowe nie dotyczy dylematu między podróżą a flaszeczką popularnego alkoholu, a dylematu, przed jakim stają osoby, które mają za dużo pieniędzy, a za mało zdolności do samodzielnego podejmowania decyzji dotyczącej tego, na naukę czego i gdzie mogliby je przeznaczyć.

Francuski we Francji jest popularny

francuski we francjiCoraz częściej osoby z nadmiarem gotówki decydują się na inwestycję w samych siebie. Ponieważ nie lubią się ograniczać, sięgają po to, co najlepsze w nauce języków obcych: obozy językowe w innym kraju. Ze względu na coraz większe zainteresowanie nauką języków, obecnie można bez większego trudu znaleźć ofertę tego typu obozów we właściwie każdym kraju, nawet francuski we Francji. Niektórzy decydują się na rozwiązania mainstreamowe, na przykład na naukę angielskiego w Anglii. Inni wolą wyjazdy językowe do Nowego Jorku, ponieważ nie odpowiada im Londyn i inne angielskie miejscowości. Kolejna grupa decyduje się na mniej popularne języki, na przykład języki skandynawskie. Coraz większą popularnością zaczyna się cieszyć język fiński, doceniany za ortografię fonetyczną (co oznacza, że zapis słów dokładnie odwzorowuje ich wymowę) oraz za brak problemów ze stawianiem akcentu w słowach, ponieważ zawsze pada on na pierwszą sylabę. Nie oznacza to jednak, że jest to język łatwy i jeden obóz językowy wystarczy, aby opanować choćby podstawy. Niemniej jednak nauka w otoczeniu tysięcy jezior, na przykład gdzieś na Pojezierzu Fińskim, z całą pewnością będzie ciekawa, przyjemna i owocna.
Każdemu posiadającemu podobny problem jak ten zawarty w tytule polecam wyjazd do mniej znanego i popularnego kraju. Nie tylko dlatego, że niepopularne języki są w cenie, ale przede wszystkim za szansę na poznanie wyjątkowego języka w jego ojczyźnie. 

Top