Nowoczesny panel na podczerwień

Nie da się ukryć, że ogrzewanie naszych domów jest sprawą niezwykle istotną. Wielu z nas już na etapie budowania domu zastanawia się w jaki system grzewczy zainwestować by było to rozwiązanie najbardziej opłacalne. Często jest tak, że początkowo tanie instalacje grzewcze skutkują tym, że po prostu w przyszłości zaczynamy ponosić znacznie większe koszty.

Najlepsze promienniki podczerwieni

grzejnik na podczerwieńOgrzewanie naszych domów z reguły opierane jest o jedno z tradycyjnych rozwiązań. Używając w tym wypadku słowa „tradycyjny” mamy na myśli oczywiście ogrzewanie konwekcyjne czyli takie, gdzie nośnikiem ciepła jest powietrze. Jednak takie rozwiązania mają też mnóstwo minusów, o których można by mówić godzinami. Przede wszystkim ogrzewanie tego typu nie sprawdzi się w miejscach gdzie mamy jakieś nieszczelności. Przykładowo jeśli nasz dom nie jest odpowiednio ocieplony i ciepłe powietrze może wydostawać się na zewnątrz to nawet najlepszy system grzewczy będzie tutaj nieskuteczny. Jednak są pewne rozwiązania, które nie opierają się o podgrzewanie powietrza. Takim urządzeniem, które może znacznie Państwa zaskoczyć pod tym względem jest grzejnik na podczerwień. Niekiedy takie grzejniki określane są również jako promienniki podczerwieni lub też panele grzewcze. Kluczowe w ogrzewaniu takimi urządzeniami jest to, że panele grzewcze są w stanie ogrzewać nasz dom nawet wtedy gdy dom nie jest ocieplony.

W ogrzewaniu podczerwienią nie dochodzi do podnoszenia temperatury powietrza bezpośrednio przy udziale promienników. Natomiast ciepło zaczynamy odczuwać gdy fale spotykają się z naszym ciałem. Dodatkowo fale podczerwieni mogą skutecznie podgrzewać wszystko to co znajduje się w pomieszczeniu i po odpowiednim nagrzaniu rzeczy te również emitują nieco ciepła.

Top