kominek

Nowoczesne wyposażenie wnętrz

W przeszłości sztuka i użytkowość nie szły ze sobą w parze. Sztuka to było malarstwo, rzeźba, grafika, przedstawienie teatralne, czy występ muzyczny, a wyposażenie wnętrz miało być użytkowe, wygodne, praktyczne, niekoniecznie ładne. Współcześnie granice między sztuką i użytkowością się zacierają za sprawą sztuki użytkowej, wzornictwa, czy designerskim meblom, przypominającym małe dzieła sztuki do codziennego użytku.

Nowoczesne wyposażenie wnętrz jest dzisiaj modne, choć sporo osób ciągle uważa klasyczny wystrój za ten najlepszy

kominekTeraz nasze mieszkanie może być równie stylowe, eleganckie i urządzone w światowym stylu jak z magazynu o wyposażeniu wnętrz, czy nawet z galerii sztuki. Nowoczesne krzesła mają być nie tylko wygodne, ale i wielozadaniowe. Krzesła mogą być także regałami na książki, mieć w podłokietnikach kieszonki na pilota do telewizora, czy rozkładać się i tworzyć dodatkowe miejsce do spania. Nawet krzesła do jadalni mogą mieć w sobie coś innego np. wbudowany stoliczek, taki jaki znamy z krzeseł w szkołach i na uniwersytetach, miejsce na postawienie napoju, tak jak w kinie, czy być pokryte plamoodporną warstwą, dzięki czemu ułatwimy sobie zadanie z ich czyszczeniem. Stoły do jadalni też nie muszą być tylko prostokątnymi bryłami. Mogą być okrągłe lub półokrągłe, kwadratowe, rozkładane, przeszklone, z błyszczącej płyty MDF, czy z metalową ramą. W większości występują one w zestawach z krzesłami do jadalni, więc za jednym zamachem możemy kupić cały komplet. Co poza meblami? Przecież wyposażenie wnętrz to nie wszystko. Nowoczesne tez mogą być sprzęty częściowo niewidoczne, bo zabudowane takie jak nowoczesne kominki. Oczywiście, marmurowa zabudowa nie zamyka listy możliwości dla kominków. Nowoczesne kominki mogą być podwieszane na suficie, być w formie żeliwnych piecyków, stylizowanych na dawne kształty, czy stać w dowolnym miejscu pokoju, nie tylko przy ścianie. Taki kominek nie musi być nawet na rozpałkę i drewno, tylko może być elektryczny. Dzięki temu zyskujemy nowe możliwości w aranżacji wnętrza, bo nie musimy zakładać, że kominek będzie schowany w ścianie.

Nowoczesne wyposażenie wnętrz stwarza nam możliwości do tej pory nieznane, więc szkoda byłoby z nic nie skorzystać. Nowoczesne wzornictwo to już prawie dzieło sztuki, a do tego bardzo wygodne, trwałe i robione z najlepszych materiałów.

Top