Nowoczesna komora hiperbaryczna

Gdyby nie tlen, nie bylibyśmy w stanie przeżyć, dlatego też tak dużo się mówi o jego jakości. Dziś niemalże w każdym zakątku ziemi panuje mniejsze lub większe zanieczyszczenie powietrza, zatem oddychanie nim przynosi wielu osobom spore kłopoty zdrowotne.

Do czego służą komory hiperbaryczne?

komora hiperbaryczna warszawa cenaTlen, który zapewnia nam przeżycie, dociera za pośrednictwem krwi do każdej komórki. W dużej mierze od jego stanu jakości, zależy nasze zdrowie, ponieważ w ciągu doby wdychamy i wydychamy aż ponad osiem tysięcy litrów powietrza. Jeżeli będzie ono zanieczyszczone, to z pewnością w krótkim czasie odczujemy tego skutki. U osób, u których zdiagnozowano różne choroby układu oddechowego, każdy wdech świeżego powietrza jest na miarę złota, dlatego też szczególnie takim osobom jest dedykowana terapia tlenowa. Do tego celu konieczna jest komora hiperbaryczna Warszawa cena jednego zabiegu w niej, to koszt od stu pięćdziesięciu do trzystu pięćdziesięciu złotych. Żeby odczuć pożądane efekty terapii, trzeba wykonać przynajmniej dziesięć takich zabiegów, które powinny trwać od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut. Przeważnie dostępne są wieloosobowe komory hiperbaryczne, do których wchodzi się w samej bieliźnie, bez biżuterii. Każdy pacjent ma swoje miejsce, do którego przyporządkowana jest specjalna maseczka, przez którą otrzymuje tlen. Jednak nie jest to taki tlen, jakim oddychamy na co dzień, gdyż jest on podawany po ciśnieniem nawet trzy razy większym niż atmosferyczne. Dzięki temu tlen dociera nawet do nieukrwionych miejsc.

W Polsce tlenoterapia nie jest jeszcze tak popularna jak na zachodzie, ale systematycznie przekonuje się do niej coraz więcej ludzi. Co najważniejsze, zalecają tą metodę lekarze, ponieważ wykazuje ona wysoką skuteczność w leczeniu wielu rodzajów schorzeń.

Top