Nowa turbina

Każdy użytkownik samochodu, który posiada turbinę powinien o nią należycie dbać. Jednak nie wiele osób to robi, więc dość często dochodzi do ich awarii. Jeśli jest ona bardzo poważna, to nie opłacalne jest regenerowanie tej turbiny, a po prostu lepiej kupić nową.

Wymiana turbiny na nową

turbiny noweAwaria turbiny to pewny postój dla naszego samochodu przez co najmniej kilka dni. Bowiem jej demontaż jest bardzo czasochłonny. Jeśli zostanie już ukończony, to musimy jeszcze znaleźć nową turbinę o takich samych parametrach, jak ta uszkodzona i zamontować ją na swoim miejscu. Koszy w takiej sytuacji są dość spore. Na szczęście wszystkie turbiny nowe posiadają gwarancję producenta, więc przez pewien okres będziemy mogli spać spokojnie, nie martwiąc się o turbinę w naszym pojeździe. Jednakże o nową turbinę również trzeba dbać, bo w przeciwnym razie po kilku latach ulegnie ona awarii. Nikt nie chce dwa razy przechodzić przez ten kosztowny proces, więc lepiej dmuchać na zimne. Awarie turbiny występują głównie wtedy, gdy nagle gasimy rozgrzany silnik, który przed chwilą pracował na bardzo wysokich obrotach. Turbina wtedy nie jest dodatkowo smarowana i dochodzi do jej stopniowego zacierania się, co niestety jest procesem dość szybko postępującym, a przede wszystkim nieodwracalnym.

Każdy mechanik samochodowy udzieli na porad, co do tego, jak użytkować nową turbinę i jak o nią należycie dbać. Jeśli zlekceważymy jego porady, to pewne jest, że za jakiś czas ponownie zawitamy do warsztatu. Jeśli będzie to w okresie gwarancji nowej turbiny, to stracimy jedynie czas, lecz w przeciwnym wypadku, poniesiemy również spore koszty. Prawidłowe eksploatowanie nowej turbiny da nam pewność, że nasz samochód nie będzie wykazywał żadnych niepokojących oznak z nią związanych.

Top