Niedrogie usuwanie prusaków

Walka z owadami nie jest łatwa, zwłaszcza jeżeli nasze mieszkanie zostało zaatakowane przez gatunek inwazyjny. A do takiego trzeba zaliczyć prusaki, które są nieco mniejszymi kuzynami karaluchów, choć równie nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi.

Kto w Warszawie usuwa prusaki?

usuwanie prusaków warszawaPrusaki nie są owadami pasożytniczymi, co oznacza, że nie żywią się naszą krwią, zatem wydawać by się mogło iż nie stwarzają dla nas żadnego zagrożenia. Tak jednak nie jest, bowiem ich odchody oraz wydzieliny gruczołów mogą skończyć się, w najlepszym razie, biegunką i wymiotami. Jednak to naprawdę mały problem w porównaniu z chorobami pasożytniczymi oraz mikroorganizmami, którymi można się od nich zarazić. Zwłaszcza, że w domach, żerują najczęściej na naszym pożywieniu więc o zakażenie wcale nie jest trudno. Niestety bardzo ciężko spotkać się z nimi „oko w oko”, ponieważ żerują głównie w nocy. Jedynym śladem ich obecności są własnie odchody, które przez laika mogą zostać wzięte za zwykłe śmieci. Nie łudźmy się – pozbycie się prusaków na własną rękę jest niemal niemożliwe, gdyż wymaga zastosowania określonych metod. Zatem jeżeli chcemy zdecydować się na usuwanie prusaków Warszawa jest miastem, gdzie na pewno otrzymamy specjalistyczną pomoc. Bowiem w naszym mieście działa kilkanaście przedsiębiorstw dezynsekcyjnych, dla których eksterminacja prusaków to codzienność. Jeżeli chodzi o czas, w jakim ekipy pozbędą sie insektów, to standardowy zabieg z wykorzystaniem środków chemicznych trwa od dwóch do pięciu godzin.

Warszawskie przedsiębiorstwa dezynsekcyjne świadczą kompleksowe usługi na terenie aglomeracji, jak również poza jej obszarem. Wiele z nich posiada swoje oddziały terenowe w innych miastach, dzięki czemu niektóre z nich znane są niemal w całej Polsce.

Top