Naszą działkę ogrodziłem zwykłą siatką leśną

Na początku tego roku zdecydowaliśmy się z żoną na zakup działki budowlanej. Nie mieliśmy w planach budowania na niej domu. Chodziło jedynie o zainwestowanie uskładanych przez lata pieniędzy. Trzymanie kasy na koncie jest obecnie nieopłacalne, więc postanowiliśmy zainwestować w nieruchomości. Od razu pomyślałem, że ogrodzenie działki zwiększy jej wartość.

Prowizoryczne ogrodzenie podniosło wartość działki

siatki leśne ogrodzenioweGdy kupuje się nieruchomość z myślą o inwestycji to trzeba mieć tą świadomość, że nie można jej sprzedać przez kolejnych pięć lat. Może inaczej – można ją sprzedać, ale jest to nieopłacalne, bo trzeba zapłacić duży podatek od osiągniętego zysku. Dlatego lepiej poczekać pięć lat i sprzedać nieruchomość bez podatku. W tym czasie każda nieruchomość zyska całkiem sporo na swojej wartości. I dlatego właśnie kupiliśmy działkę, którą planowaliśmy sprzedać po kilku latach z dużym zyskiem. Działka była nieogrodzona i dlatego właśnie postanowiłem się tym zająć. Najlepsze do tego typu inwestycji były z całą pewnością siatki leśne ogrodzeniowe, więc zamówiłem kilkaset metrów takiej siatki bezpośrednio od producenta. Zapłaciłem za tą siatkę jakieś śmieszne pieniądze i jak się okazało teraz zapłaciłbym za nią kilkukrotnie więcej. Ogrodzeniem działki zająłem się sam dzięki czemu miałem zajęcie na całe lato. Wiem, że w ten sposób podniosłem wartość naszej działki przynajmniej dwukrotnie. Teraz pozostało tylko czekać, żeby móc ją z zyskiem spieniężyć.

Jestem pewien, że nawet najzwyklejsze ogrodzenie działki zwiększa jej wartość. Kupujący zwracają na to dużą uwagę, bo jest to kwestia bezpieczeństwa. A zrobienie ogrodzenia na zakupionej przez nas działce kosztowało tyle co nic. Siatkę leśną kupiłem od producenta, dzięki czemu sporo na tym zaoszczędziłem.

Top