lampa ogrodowa

Nastrojowe lampy ogrodowe

Wielbiciele romantycznych wnętrz wiedzą jak ważne jest w domu oświetlenie. Potrafi ono nadać charakteru pomieszczeniom, nadać im urokliwy nastrój lub kompletnie go zepsuć. Jakie wybrać lampy ogrodowe do takich wnętrz?

Lampy ogrodowe upiększają ogród.

lampa ogrodowaCzy w ogóle lampy są potrzebne? Lampy stojące sprawdzą się w nastrojowych wnętrzach tylko wtedy kiedy są zrobione z naturalnych materiałów. Metal zaburza harmonię pokoju. Lepiej wybrać drewno lub lampy ogrodowe. Ciepłe kolory tych materiałów idealnie współgrają z romantycznym wnętrzem. Szklane lampki także mogą stanowić ozdobę w naszym domu, o ile będą pasowały kolorystycznie i nie będą połączone z tworzywem sztucznym czy metalem, co się często zdarza. Poza kształtem lampy warto też zastanowić się nad żarówkami. Halogeny i żarówki energooszczędne często dają brzydkie, zimne światło, zupełnie niepasujące do romantycznego wnętrza. Lepiej jest wybrać żarówki dające miękkie, ciepłe światło, które idealnie oświetli nasze mieszkanie. Nie należy zapominać o oświetleniu na zewnątrz. Lampy tarasowe są zazwyczaj zrobione w tych samych materiałów, co te do wnętrza, zatem możemy je razem spasować. Żeby stworzyć jeszcze bardziej nastrojową atmosferę zamiast lamp możemy wybrać lampiony i świece. Osadzone w ładnym świeczniku czy oprawie będą stanowiły nie tylko subtelne źródło światła, ale i ładną ozdobę do twojego domu.

Ponadto, sprawdzą się w ponure, jesienne i zimowe wieczory, które wolimy spędzić pod kocykiem z gorącą herbatą, niż wychodzić na zewnątrz. Świece daję piękne, delikatne oświetlenie, które na pewno się wszystkim spodoba. Jednak do ogrodu nie użyjemy świec tylko lampy ogrodowe.

Top