Narodowa flaga w naszych domach

Patriotyzm w dzisiejszych czasach ma zupełnie inny wydźwięk, niż to był jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Żyjemy obecnie w wolnym kraju i w świecie, w którym trwa globalizacja. Granice się zacierają, aczkolwiek cały czas możemy obserwować silne przywiązanie do rodzinnego kraju. W poczuciu wspólnoty pomagają różne symbole narodowe, które w ostatnim czasie coraz chętniej pokazujemy publicznie. 

Duże zainteresowanie narodową flagą

flaga polskiPolska w swojej historii została wiele razy mocno poturbowana, ale ostatecznie wychodziła z tego obronną ręką. Patriotyzm w naszym kraju był bardzo silny, jednak w ostatnich latach możemy obserwować jego osłabienie. Wynika to z globalizacji i z tego, że szczególnie w umyśle młodych ludzi, granice się zacierają. Na szczęście przywiązanie do kraju nadal jest bardzo silne i wiele osób bardzo mocno utożsamia się cały czas z symbolami narodowymi. Jednym z ważniejszych symboli jest flaga polski, która doczekała się nawet własnego święta. Flagi wywieszamy coraz chętniej przed naszymi domami, i to nie tylko przy okazji wybranych świąt narodowych. Pojawiają się one na przykład przy okazji ważnych wydarzeń sportowych, taki jak na przykład Mundial. Zainteresowanie flagami rośnie. Powstaje coraz więcej sklepów, w których można kupić lub zamówić flagi w różnych rozmiarach. Większe flagi towarzyszą zazwyczaj kibicom podczas meczów piłki nożnej czy też siatkówki. Mają one też specjalnie nadrukowane nazwy miejscowości, z których dani kibice przyjechali. 

Nasza narodowa flaga jest jednym z ważniejszych symboli, jednoczących społeczeństwo. W ostatni latach, mimo obserwowanej globalizacji, możemy obserwować duże zainteresowanie flagami. Kupują je ludzie do swoich domów, a także kibice na ważne wydarzenia sportowe. Sklepów z flagami jest coraz więcej. 

Top