Najtrudniejszy pierwszy krok

 

Jak każda matka chcę dla swojego dziecka jak najlepiej. I choć nie ma jeszcze nawet roku to już planuję jego przyszłość. Jednak zanim skupię się na planowaniu jego studiów i ścieżki kariery przede mną jeszcze wiele ważnych wyzwań, które pozwolą mi pomóc dziecku kształtować jego przyszłość. Jedną z takich spraw jest z całą pewnością nauka chodzenia.

Każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku

obuwie produkowane przez firmę memoNauka chodzenia to coś, co mnie przerażało, przyznam się. Tyle sprzecznych danych – dziecko powinno najpierw raczkować, dziecko nie powinno raczkować, należy czekać aż dziecko samo z siebie zacznie się podnosić i próbować, nie nalezy czekać, można używać chodzików, nie można używać chodzików – wszystko to daje ogrom wiadomości, bardzo często jednak są to informacje, z których tak naprawdę niewiele wynika, poza sporym zamętem w umysłach młodych matek. Ja też nie bardzo wiedziałam jak się zabrać za naukę chodzenia. A przecież chciałabym, żeby moje dziecko uczyło się nowych rzeczy jak najszybciej i jak najprzyjemniej. Nie chciałam się za bardzo sugerować tymi wszystkimi sprzecznymi danymi. Uznałam, że w końcu jestem matką i sama doskonale wiem co jest najlepsze dla mojego dziecka. Dlatego postanowiłam zacząć od butów. I tu na pomoc przyszło mi obuwie produkowane przez firmę memo. W końcu buty są bardzo ważne – kto choć raz spróbował przejść kilka kroków w źle dobranych butach doskonale zdaje sobie sprawę z tego jaki to ból i ogromny poziom dyskomfortu. Czyli coś, od czego nasze maleństwo trzeba trzymać z daleka.

Bycie matką to zadanie na pełen etat. Zdecydowanie największa przygoda w moim życiu. Przygoda, która nigdy się nie skończy. A jedno wiem na pewno – moje dziecko zawsze będzie chodzić w najlepszych butach. W końcu musi mu być wygodnie.

 

Top