Najpiękniejsze tarasy drewniane

Każdej osobie, która posiada domek jednorodzinny z ogrodem marzy się piękny taras. Również i ja mam takie plany, aby w przyszłym roku na mojej działce postawić piękny taras, na którym będę odpoczywać po ciężkiej pracy w hurtowni narzędzi metalowych. Przeglądałam ostatnio katalog z różnymi tarasami i zauważyłam, że współczesne aranżacje tych obiektów są naprawdę imponujące.

Tarasy drewniane i ich aranżacje

budowa tarasów drewnianych warszawaW katalogu tym były różne tarasy, jednak najpiękniejsze są te drewniane z prawdziwych desek z modrzewia syberyjskiego. Kolor tego drewna wygląda pięknie. Jest żywy i naturalny. Gdybym miała wybierać deski, to wybrałabym właśnie takie bym chciała najbardziej. Widziałam ostatnio w Warszawie stylowy taras drewniany, który mnie zachwycił. Jego cechą charakterystyczna był brak tradycyjnych balustrad. Zamiast tego, przy krawędziach stały kwadratowe donice w rożnych rozmiarach koloru szarego. Rosły w nich kolorowe kwiaty, których nazwy nie znam. Na tym tarasie stały piękne meble ogrodowe oraz duży fotel. Nic więcej nie trzeba. Skromnie, estetycznie i nowocześnie. Sądzę też, że budowa takiego tarasu nie jest zbyt skomplikowana. Innym przykładem może być bardzo duży taras, który z dwóch stron jest obudowany balustradami. Pozostałą część stanowią schodu. Oczywiście podstawę stanowi modrzew syberyjski. Na tarasie stoją białe doniczki z roślinami iglastymi. Jeżeli chodzi o meble, to na tym tarasie króluje hamak. Ponadto wyróżnić można białe pufy oraz dużą kanapę.

Który z tych tarasów bym wybrała – jeszcze nie wiem. Wiem tylko, że deski tarasowe musi stanowić modrzew syberyjski. Jest to podstawa. Resztę będę projektować w trakcie. Zastanowię się jeszcze, czy będę miała balustrady, jakie meble wybiorę oraz rośliny ozdobne. Chcę, aby mój taras był moim miejscem odpoczynku.

Sprawdź http://etaras.pl ofertę

Top