Najlepsze maski FFP2

Od ponad pół roku, z większymi lub mniejszymi przerwami, musimy nosić na twarzach maski, które chronią nas przed transmisją groźnego wirusa. Już mało kto mówi o innych zagrożeniach jakie czają się na nas w powietrzu, bo COVID-19 zmonopolizował ten temat.

Przed czym nas chronią maski FFP2?

maska z filtrem ffp2Od kiedy wprowadzono nakaz noszenia maseczek, ich sprzedaż niewyobrażalnie wzrosła. Każdy obywatel musi ją mieć, a jest nas w kraju około trzydzieści osiem milionów, zatem ilości są ogromne. Choć nie ma obowiązku zakładania konkretnego rodzaju maski, to wiele osób wybiera modele z filtrami. Jednym ze sztandarowych modeli jest maska z filtrem FFP2, która chroni przez dziewięćdziesięcioma pięcioma procentami groźnych bakterii, zanieczyszczeń, wirusów, płynów biologicznych, a także oparów i chemikaliów. Maska z takim filtrem może być stosowana przez każdego z nas, ale także osoby w zakładach pracy, gdzie pracownicy maja kontakt ze szkodliwymi oparami i wyziewami. Jest ona wykonana z wielowarstwowej włókniny, które doskonale chłonie wodę, zatem nie pocimy się w trakcie jej noszenia. Maski typu FFP2 są dostępne jako jednorazowe, ale także wielorazowe. Są one komfortowe nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu i zapewniają wysoką ochronę naszych płuc. Jednak należy pamiętać, że gwarancją wysokiej skuteczności masek z filtrami jest odpowiedni sposób ich noszenia. Przede wszystkim musi dokładnie przylegać do naszej twarzy i jednocześnie należy mieć schowane usta i nos. Tylko wtedy jesteśmy w pełni zabezpieczenie.

Tego typu maski nie należą do najtańszych, ale w najlepszej cenie znajdziemy je w internecie. Przeważnie można je dostać na sztuki lub od razu w pakietach liczących  po dziesięć lub pięćdziesiąt sztuk. Cena jednej maski to około siedem – dziesięć złotych.

Top