ekskluzywne nagrobki

Nagrobek pojedynczy ekskluzywny czy podwójny?

Wybierając nagrobek dla naszego bliskiego zmarłego musimy zadać sobie kilka pytań, na podstawie których otrzymamy odpowiedź czego właściwie oczkujemy i poszukujemy. Po pierwsze musimy wyznaczyć sobie budżet, który posiadamy i możemy wykorzystać, składając zamówienie.

Ekskluzywne nagrobki i oryginalny projekt

ekskluzywne nagrobkiNagrobki, które są droższe wydają się być lepsze jakościowo, ale jest to też uzależnione od miejsca, w którym działa firma, na przykład Warszawa. Cena jednak może zależeć także od materiału, z którego wykonano nagrobek. Najtańsze wydają się być te wykonane z chińskiego kamienia, ale trzeba uważać na ich trwałość i wytrzymałość. Nagrobki, które proponuje wiele województw, tym mazowieckie, najczęściej są wykonane z granitu, co wydaje się być najbardziej rozsądnym wyborem. Jeżeli chodzi o wielkość i rozmiary, to niestety nie wszystko zależy od nas i naszych pomysłów. Wybierając nagrobek podwójny lub pojedynczy musimy pamiętać, że większość cmentarzy komunalnych ma pewne obostrzenia odnośnie wymiarów pomników. Kiedy już znamy wytyczne odnośnie miejsca wykupionego przez nas na cmentarzu, możemy wziąć pod uwagę ilość miejsc dla zmarłych w danym nagrobku. ekskluzywne najlepszej jakości nagrobki  gwarantują nam większą jakość i oryginalny projekt, ale wtedy musimy liczyć się z ich niestandardowymi wymiarami, które mogą stanowić kłopot w jego montażu. Ze względu jednak na coraz mniejszą liczbę miejsc na cmentarzach, powstają coraz mniejsze granitowe nagrobki, w czym przodują Siedlce. To, jaki nagrobek wybierzemy często wiąże się też z tradycją, czy kulturą danego regionu. Niekiedy regulaminy wewnętrzne cmentarzy wykluczają realizację naszego indywidualnego projektu, co wiąże się z koniecznością wykonania z góry narzuconego wzoru.

Mając jednak do dyspozycji miejsce możemy zaaranżować powierzchnię wokół nagrobka, umieszczając tam kostkę granitową lub betonową.

Top