Masaż jako forma relaksu

Od dawien dawna znane są różne rodzaje masażu. Początki masażu sięgają starożytnych Chin i Indii. Wśród rodzajów masaży wymienić można chociażby masaż klasyczny, sportowy, izometryczny, orientalny, balijski, punktowy, tajski, poprzeczny, czy wreszcie erotyczny. Obok tych wszystkich rodzajów masaży umieścić można masaż relaksacyjny. Taka forma masażu ma właściwości terapeutyczne, kosmetyczne oraz odprężające.

Masaż, a relaks i odpoczynek

 

masażMasaż relaksacyjny ma za zadanie delikatnie pobudzić mięśnie, skórę i układ krążenia. Owo pobudzenie ma wpływ na układ nerwowy i pomaga w odprężeniu. Jest ciekawą formą pomagającą zrelaksować się, w coraz szybciej pędzącym i głośnym otoczeniu każdego z nas. Do pozytywów, które uzyskuje osoba poddająca się masażowi należy likwidacja tzw. mimowolnych napięć mięśni, przywracanie prawidłowego rytmu serca oraz poprawa krążenia. Na masaż relaksacyjny składają się spokojne, powolne, rytmiczne oraz łagodne ruchy masujące masażysty. Wpływa to zdecydowanie na zrelaksowanie się i rozluźnienie osoby masowanej. Aby podnieść jakość masażu bardzo często łączy się go ze słuchaniem muzyki relaksacyjnej oraz tworzeniem specjalnej atmosfery przy użyciu świec oraz kadzidełek. Masaż taki nie tylko może być wstępem do innych zabiegów, ale stanowić samodzielną formę poprawiającą stan zdrowia.

Masaż relaksacyjny jest bardzo pomocny przy bólach różnych części ciała i uczuciu spięcia, ma tym samym działanie lecznicze. Masaż relaksacyjnym jest to zabieg w stu procentach bezpiecznym. Masaż przeznaczony jest praktycznie dla każdego, niezależnie od płci, wieku, czy stanu zdrowia.

Top