Markizy na balkon i taras

Każdy, kto chce cieszyć się pięknym i słonecznym dniem powinien wcześniej dokładnie przemyśleć ustawienie werandy oraz balkonu. Jeśli jednak nie mamy wyjścia i balkon musi znajdować się z nasłonecznionej strony budynku to warto kupić markizy tarasowe lub w zależności od potrzeby markizy balkonowe. Wówczas wypoczynek na tarasie lub balkonie stanie się dla nas ogromną przyjemnością.

markizy tarasoweNa rynku znajduje się bardzo bogata oferta markiz. Zanim kupimy markizy powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Użytkowanie markiz powinno przecież być jak najbardziej komfortowe oraz wygodne. Jeśli chodzi o montaż markiz to na pewno pozwoli on nam zapewnić sobie cień. Wśród markiz można wyróżnić markizy balkonowe, koszowe, tarasowe, kasetowe, bez kasety, poręczowe, wiszące, z napędem elektrycznym oraz składane ręcznie za pomocą korbki. Przed zakupem powinniśmy skorzystać z porad ekspertów.
Specjaliści na pewno doradzą nam w kwestii gabarytów markiz oraz pomogą podjąć decyzję co do jej rodzaju. Markiza musi przecież pasować do danej aranżacji na naszym balkonie lub też na tarasie. Jeśli chodzi o markizy balkonowe to nie tylko o chronią nas one nie tylko przed słońcem, ale także przed przelotnym deszczem. Dzięki nim nasze okna nie będą miały styczności z deszczem i nie będą wymagały aż tak częstego mycia. Ramiona markizy są bardzo często na stałe przymocowane do ściany budynku. Mogą także być przymocowane do balustrady. Są bardzo praktyczne. Jeśli dobierzemy odpowiedni rozmiar to markizy mogą zasłaniać nawet cały balkon.
Dzięki temu w czasie deszczu cała jego przestrzeń będzie chroniona. Markizy na taras będą na pewno o wiele większe. Jednak w przypadku tarasów lepiej zastosować markizy, które zasłonią tylko jego część. Raczej nie wybiera się takich, które zasłaniałyby całego tarasu.

Wtedy monterzy polecają, aby zamontować markizę w takim miejscu, gdzie przygotowano strefę wypoczynku. Najczęściej stosowane są markizy kasetowe. Chowane są one w kasecie. W czasie, kiedy jej nie używamy nie ma ona zatem żadnego kontaktu z warunkami atmosferycznymi. Nie niszczy się.

Top