Malownicze i uzdrowiskowe walory Kudowy Zdrój

Na Dolnym Śląsku pomiędzy dwoma pasmami gór leży jedno z najstarszych europejskich uzdrowisk. Kurort znany jest ze swojego prozdrowotnego mikroklimatu oraz leczniczych właściwości wód mineralnych. Jest to również miasto graniczne położone przy granicy czeskiej, niedaleko Kotliny Kłodzkiej i licznych szlaków turystycznych.

Malownicze zakątki Dolnego Śląska

kudowa zdrójJak na historię Dolnego Śląska przystało w okolicy znajduje się wiele pięknych pałaców, dworów oraz zabytków architektonicznych. Region słynie bowiem z wielu atrakcji turystycznych zarówno dla pasjonatów sportu i amatorów aktywnego spędzania czasu oraz osób lubiących wypoczywać w spa i hotelach. Malownicza Kudowa Zdrój corocznie ściąga rzesze turystów. Bogata i burzliwa historia miasta zamknięta jest w wielu zabytkach, pięknych rzeźbach ludowych, cudownych chatach oraz oryginalnych kapliczkach. To w Kudowie znajduje się jeden z najstarszych i nielicznych zabytków religijnych, w którym złożone są kości okolicznej ludności z początku XVIII wieku. Jest to Kaplica Czaszek, która jednocześnie intryguje i przeraża. W okolicach Kudowy znajduje się również wiele szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, nartostrad oraz szlaków górskich. To świetne miejsca na pobyt z rodziną lub przyjaciółmi, zwłaszcza dla amatorów sportów zimowych. W Kudowie znajduje się również jedno z najstarszych uzdrowisk, które do dnia dzisiejszego przyjmuje pensjonariuszy w pięknych i zabytkowych wnętrzach. W centrum miasta znajduje się malowniczy Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych.

Baza noclegowa oferuje szeroką gamę hoteli, pensjonatów, apartamentów i gospodarstw agroturystycznych, w których każdy znajdzie swoje ulubione miejsce na nocleg. W hotelach i pensjonatach funkcjonują strefy Wellness and Spa oferujące szereg zabiegów na ciało, opiekę fizykoterapeutów i rehabilitantów. Poza noclegami hotele oferują również przepyszne posiłki w klimatycznych restauracjach, gdzie serwowane są miejscowe specjały oraz wykwintne dania kuchni molekularnej.

Top