Łatwe zatrudnianie pracowników z Ukrainy

Czasy, w których trzeba się było bardzo starać o pracę już minęły. Dziś każdy, kto chce znaleźć zatrudnienie, nie ma z tym żadnego problemu. Ofert pracy jest mnóstwo i nie trzeba bardzo często posiadać doświadczenia. Wielu pracodawców chętnie przyjmuje osoby, które po prostu chcą pracować. Okazuje się jednak, że w wiele firmach rekrutacja trwa przez cały rok, a chętnych nie ma wcale aż tak wielu.

Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy?

zatrudnianie pracowników z ukrainyW dzisiejszych czasach za granicę wyjeżdżamy głównie na wakacje. Kiedyś na Zachód jechało się w poszukiwaniu lepszego bądź jakiegokolwiek zatrudnienia. Dziś jest inaczej i to nasz kraj przyciąga nie tylko turystów. Już około miliona osób zza wschodniej granicy pracuje w Polsce. Procedury dotyczące ich zatrudnienia zostały bardzo uproszczone. Nie trzeba już tygodniami czekać na pozwolenie na pracę. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli firm, którzy mieli braki kadrowe. Oni bardzo chętnie decydują na zatrudnianie pracowników z Ukrainy. Powstało również wiele agencji, które w swoich bazach posiadają kandydatów pochodzących ze Wschodu. Często to właśnie one podpisują z nimi umowy o pracę tymczasową i wysyłają ich do klientów, którzy współpracują z agencją. Jest to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej firm. Zaleta jest to, że nie muszą samodzielnie szukać pracowników. Agencje załatwiają większość formalności oraz zajmują się sprawami kadrowymi i rozliczeniem pracowników.

Wielu pracodawców ma w dzisiejszych czasach problemy kadrowe. Pracy jest coraz więcej, a ludzi chętnych do jej podjęcia nie ma aż tak dużo. W takiej sytuacji warto wybrać inne rozwiązanie. W naszym kraju przebywa wielu Ukraińców, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu zatrudnienia. Oni bardzo chętniej podejmują każdą pracę. Często posiadają doświadczenie i szybko uczą się nowych rzeczy. Są także bardziej dyspozycyjni i mniej wymagający.

Top