Lingwistyczne serce Anglii

Znajomość języków obcych w erze globalizacji jest niezwykle cenna. Nic więc dziwnego, że popyt na usługi szkół językowych jest wysoki. W ofercie jest wiele typów kursów: wieczorowe, intensywne, długotrwałe. Ich skuteczność jest powszechnie znana. Niekiedy trudno jest skupić się nawet na 90 minut po dniu ciężkiej pracy. Nowym punktem w ofercie są obozy językowe, z którymi wiąże się nieco inna charakterystyka.

Zagraniczny obóz językowy – co trzeba wiedzieć?

Wspomniana forma nauki zupełnie różni się od pozostałych, praktykowanych do tej pory. Jest to wyjazd za granicę, by w grupie kilkunastoosobowej rozwijać swoje zdolności językowe. Przez to, że uczestnicy mają do czynienia z językiem każdego dnia, w codziennych sytuacjach, nauka niepostrzeżenie staje się łatwiejsza. Obozy językowe to znakomita propozycja dla tych, którzy pragną jednocześnie oderwać się od szarej rzeczywistości i przede wszystkim nauczyć się języka. Pozytywnych konsekwencji podjęcia decyzji o takim wyjeździe będziemy doświadczali jeszcze przez długi czas.

obozy językoweObóz językowy nie polega wyłącznie na powtarzaniu słówek, a właściwie opiera się na czymś zupełnie innym. To właśnie codzienne obcowanie z językiem sprawia, że tak łatwo go przyswajamy. Przeliczanie kosztów związanych z obozem językowym jest całkowicie bezcelowe. Każda kwota, jaką płacimy za zdobytą wiedzę, jest właściwą wartością. Inwestycja w nas samych zawsze pozostanie najlepszą z możliwych. Jest nieodłączną cecha obozów językowych, że zdobytych umiejętności nikt nie będzie w stanie nam odebrać. Dobrze wybrać też właściwy kierunek, w jakim się udajemy. Języka hiszpańskiego uczylibyśmy się w Hiszpanii, niemieckiego w Niemczech, a angielskiego w Wielkiej Brytanii. Dlaczego polecamy właśnie Londyn jako idealną lokalizację takiego kursu?

Londyn – miasto historii, intryg i deszczu

Miasto położone jest na Wyspach Brytyjskich, nad brzegiem Tamizy. To właśnie takie położenie odpowiada za mglisty i deszczowy klimat miasta. Z pewnością każdy z nas nieraz słyszał o tym, że wybierając się do Londynu, koniecznie trzeba zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Nie jest to przesada – akcesoria te w Londynie mogą się bardzo przydać. Uczestnikom obozów językowych szczerze radzimy spakować je lub zakupić na miejscu. Czy jednak Londyn to tylko miasto brzydkiej pogody? Oczywiście, że nie! Z całą pewnością jest to jedno z ciekawszych miast dla osób, które interesują się historią. Tutaj czuć ją na każdym kroku.

Wystarczy wybrać się chociażby do majestatycznego Tower of London, by chociaż na chwilę przenieść się do czasów króla Henryka VIII. Przed wiekami mieściło się tutaj więzienie oraz miejsce tortur i egzekucji. To właśnie na terenie Tower of London życie straciła słynna Anna Boleyn – żona Henryka VIII, która zastąpiła Katarzynę Aragońską. To właśnie Annie przypisuje się powstanie nowego kościoła – gdyby nie jej naciski, Henryk przypuszczalnie nigdy nie rozwiódłby się z Katarzyną. Z czasem jego romans dobiegłby końca, a cała sytuacja wróciła do normy. Legenda mówi, że Londyn będzie istniał dopóty, dopóki nad Tower latają kruki. To właśnie z tego powodu nikt nie tępi tych ptaków. Znanym w Londynie miejscem jest również budynek Parlamentu ze słynnym zegarem Big Ben. Londyn to miasto, do którego z Polski można dostać się bez najmniejszego trudu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście samolot tanich linii lotniczych, który nie tylko mało kosztuje, ale i szybko dowiezie nas na miejsce.

Gdzie indziej uczyć się języka angielskiego, jeśli nie w Londynie? Wyjazd na obóz językowy może okazać się wspaniałą szansą na podniesienie naszych zdolności lingwistycznych, a zebrane wspomnienia będą nam jeszcze bardzo długo towarzyszyły.

Top