Koszty współpracy z architektem wnętrz

Kupując własną nieruchomość, która wymaga gruntownego remontu, wiele osób zastanawia się czy warto w takim przypadku podjąć współpracę ze sprawdzonym biurem projektowym. Oczywiście wszystko w dużej mierze zależy od tego, czy jesteśmy całkowicie sami wszystko zaaranżować, czy jednak wolimy tego rodzaju prace powierzyć profesjonalistom, którzy oczywiście uwzględnią wszystkie nasze oczekiwania i wymagania.

Zakres usług projektanta wnętrz

architekciKażdy projektant działa nieco inaczej i zapewnia inny rodzaj świadczonych usług. Jedni wykonują tylko i wyłącznie projekt wraz z opisem wykorzystanych materiałów oraz dodatków. Taka współpraca jest bez wątpienia najprostsza i najtańsza. Kolejny rodzaj współpracy to powierzenie firmie również realizację całego stworzonego projektu. W tym przypadku należy znaleźć architekta, który dysponuje własną firmą remontową. Wszyscy architekci proponują nieco inne usługi dlatego warto wcześniej zapoznać się z ofertami lokalnych biur i wybrać te, które w 100% spełnia nasze wymagania. Czy koszty mają tutaj jakieś znaczenie? Na pewno za tego rodzaju usługi trzeba niemało zapłacić, ponieważ architekt będzie sprawował nadzór budowlany i zadba o każdy szczegół remontu i aranżacji gotowego lokalu. Natomiast w przypadku samego projektu ceny są o wiele mniejsze i dostępne dla każdego. 

Najczęściej na zatrudnienie projektanta decydują się osoby, które kompletnie nie mają pojęcia jak zaaranżować określoną przestrzeń ze względu na niewielki metraż lub nieodpowiednie ułożenie instalacji. Dobry projektant powinien zjawić się na miejscu trwającego lub planowanego remontu, aby wszystko dokładnie zmierzyć i zweryfikować. Współpraca online może odbywać się dopiero na kolejnych etapach, a nie na samym początku. Warto wziąć to pod uwagę przy szukaniu właściwej firmy.

Top