Konieczna wymiana napędu w bramie

Wiele lat temu moi rodzice robili gruntowny remont podwórka. Wymiana ogrodzenia, układanie kostki, wymiana furtki oraz bramy. Te ostatnie tradycyjne zostały wymienione na automatyczne. Z racji braku miejsca na bramę skrzydłową a nawet dwuskrzydłową zdecydowali się na bramę przesuwną. Bez zarzutu pracowała przez wiele lat, aż do czasu.

Poszukiwania nowego napędu do bramy przesuwnej

napęd do bramy przesuwnejCo jakiś czas dało się zauważyć, że brama chodzi tak jakoś inaczej, jakby wolniej, nierówno. Z początku myśleliśmy, że może coś wpadło w szynę po, której brama się porusza i co jakiś czas blokuje kółko jednak nic tam nie znaleźliśmy. Na wszelki wypadek przeczyściliśmy szynę, problem pozostał. Zadzwoniliśmy po fachowca, ten po obejrzeniu wszystkich elementów bramy stwierdził, że napęd jest do wymiany. Na to byśmy sami nie wpadli. Nie tracąc czasu usiedliśmy do komputera i w wyszukiwarce wpisaliśmy – napęd do bramy przesuwnej. Wyskoczyło wiele pozycji z różnych sklepów oraz stron różnych producentów. Postanowiliśmy nie ryzykować i kupić dokładnie taki sam napęd jaki znajdował się w bramie. Był droższy od innych, ale wiedzieliśmy, że będzie działał sprawnie przez kolejne kilka a może i kilkanaście lat. Uregulowaliśmy płatność. W mailu potwierdzającym zamówienie dostaliśmy informację, że nasze zamówienie zostanie dostarczone w ciągu dwóch trzech dni roboczych. Umówiliśmy się na konkretny dzień z fachowcem.

 

Po dwóch dniach zjawił się kurier z przesyłką, a następnego dnia fachowiec, który miał za zadanie zamienić stary napęd na nowy. Całość wymiany przebiegła szybko i bez żadnych niespodzianek. Podziękowaliśmy panu oraz zapłaciliśmy za robociznę. Brama działa tak jak dawniej. Byliśmy zadowoleni, że to koniec problemów z bramą, przynajmniej na jakiś czas.

Top