Konieczna ochrona oczu na lato

Wielkimi krokami zbliża się lato, a w związku, z tym na niebie będzie coraz więcej słońca. Jego ogólne działanie jest fantastyczne, bo poprawia nastrój praktycznie wszystkim i dodatkowo sprawia się człowiek ma po prostu więcej energii do działania. Jednak nie ma na świecie nic, co ma tylko jedną stronę medalu. Tak samo sprawa ma się ze słońcem, które w nadmiernych ilościach może niestety przynieść trochę szkody.

Okulary przeciwsłoneczne – modna ochrona

okulary przeciwsłoneczne krakówPrzed szkodliwym działaniem słońca na skórę, chronimy ją używając specjalnych kremów z odpowiednimi filtrami. Gdy za długo mamy przebywać na słońcu, zakładamy na głowę kapelusz, w celu uniknięcia na przykład udaru. Kiedy zatem powinniśmy zakładać okulary przeciwsłoneczne? Czy tylko wtedy, gdy jedziemy samochodem, a słońce świeci nam prosto w twarz? Odpowiedź brzmi: nie tylko wtedy. Wiele osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy, że wpływa ono też na wzrok. Może łatwo pogłębić istniejące już wady albo sprawić, że pojawią się nowe i to dużo poważniejsze. Każdy powinien zadbać o swoje oczy i kupując okulary przeciwsłoneczne kraków zwrócić uwagę, czy mają one odpowiednie filtry UV, które będą je chronić. Ostatnio władze Krakowa podjęły próby uświadamiania ludzi o szkodliwości promieni słonecznych, za co należy im się pochwała, gdyż najczęściej okulary przeciwsłoneczne kojarzone są jedynie jako modny dodatek. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby jako takie były traktowane, o ile spełniają też funkcje ochronne. Ceny okularów wahają się od kilku do kilkuset złotych. Jeśli mają być tylko ozdobą nie warto przepłacać i kupić kilka par, które będą pasowały do różnych strojów.

Lato to głównie czas, który kojarzy się większości z dobrą zabawą i odpoczynkiem na słońcu. Jest to jak najbardziej wskazane, jednak warto pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry i oczu, aby wakacje nie skończyły się złymi wspomnieniami.

Top