notariusz

Kierunki prawnicze – notariusz

Studia prawnicze nie należą do najłatwiejszych jednak wciąż wiele młodych ludzi wybiera te kierunki. Pomimo, że czeka ich zapamiętywanie wielu przepisów, a także długa droga do uzyskania zdolności do wykonywania samodzielnie zawodu, wciąż nie brakuje chętnych chcących studiować prawo.

Notariusz z Ochoty i minimalna stawka za usługi

notariuszCo jest przyczyną takiego zainteresowania tą dziedziną? Myślę, że dla przyszłych studentów znaczącą zachętą jest perspektywa dużych zarobków w Warszawie, bowiem praca jako adwokat czy notariusz nie należy do najmniej opłacanych. Poza tym pracy notariusze nigdy nie będą mieli mało pracy, gdyż obrót nieruchomościami i działkami nie ustępuje, dodatkowo jest on potrzebny także do spisania testamentu czy intercyzy. Kancelaria notarialna w Warszawie jest z pewnością opłacalną działalnością ponieważ, każdy notariusz ochota za swoje usługi otrzymuje nadaną przez ministra taksę notarialną. Jaka to będzie kwota zależy dużo od tego jaką umowę zawrze z nami notariusz. Pocieszeniem dla wszystkich korzystających z ich usług z pewnością będzie fakt, że ustalono maksymalne stawki opłaty jaką może uzyskać notariusz. Na to jaką kwotę wyniesie taksa, duży wpływ ma wartość wykonywanej czynności, a także sporządzane dokumenty. Podwyższenie opłat wiązać może się z koniecznością opłacenia kosztów związanych z innymi wydatkami.

Przykładowo spisując akt poza kancelarią bądź poza godzinami jej pracy musimy przygotować się na wyższą cenę, wiążącą się z kosztami dojazdu lub podliczonymi nadgodzinami.

Top