Kasa fiskalna mobilna czy stacjonarna?

Na początek, gdy decydujemy się na wybór kasy fiskalnej, to powinniśmy dokładnie określić czy będziemy prowadzić działalność usługową z dojazdem do klienta, czy też będziemy sprzedawać stacjonarnie. Jest to pierwszy i bardzo ważny czynnik, który musimy od razu ustalić na początku, ponieważ od niego będzie zależało, na który rodzaj kasy fiskalnej się zdecydujemy.

Wielkość bazy towarowej w kasie fiskalnej

kasy fiskalne onlineKiedy już ustalimy, czy będziemy działać stacjonarnie, czy też mobilnie to następnie musimy ustalić odpowiednią liczbę towarów, które będziemy chcieli zaprogramować w kasie fiskalnej. Niestety, kiedy decydujemy się na wybór kasy fiskalnej mobilnej, to jest tam zdecydowanie mniejsza baza towarowa niż w kasach stacjonarnych. Bardzo dobrym rozwiązaniem są kasy fiskalne online, w których możemy zaprogramować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy towarów. Oczywiście zawsze liczba wprowadzonych towarów uzależniona jest od tego, jaki rodzaj kasy wybierzemy oraz jaka będzie jej wielkość, a także cena. Zawsze musimy wiedzieć o tym, że najmniejszą bazę towarową mają kasy przenośne a największą nowoczesne kasy systemowe. Jeśli będziemy stale się rozwijać, to będziemy potrzebować większej liczby towarów do wprowadzenia i dlatego najlepiej wybrać urządzenie, które będzie miało możliwość wprowadzenia dużej ilości baz towarowych, aby nie musieć po kilku miesiącach wymieniać kasy fiskalnej na nową. Prawnicy oraz lekarze, a także kosmetyczki i fryzjerzy mogą zakupić kasę fiskalną, która posiada możliwość wprowadzenia do 4000 towarów.

Zawsze musimy pamiętać o tym, aby zdecydować się na wybór odpowiedniego paragonu fiskalnego, ponieważ będziemy musieli przechowywać ich kopie i najlepiej jest wybrać e-paragon. Wtedy wszystkie kopie paragonów, które wystawiliśmy będą przechowywane w specjalnej chmurze, gdzie będą odpowiednio zabezpieczone.

Top