Tworzenie programów dla firm

Jakie wady mają systemy informatyczne dla firm

Czy programy na zamówienie mają tylko zalety? Czy każda firma potrzebuje ich do prawidłowego działania? A może jest to po prostu po to, żeby nabijać nam kapitał? Jak na moje programy te mogą się okazać przydatne, ale tylko w określonych warunkach. Jakie więc są to warunki?

Czy systemy informatyczne dla firm trzeba tworzyć na zlecenie?

Tworzenie programów dla firmAno warunki są takie, że musimy być dużą firmą, gdzie skakanie po kilku programach już staje się uciążliwe ze względu na ilość opcji, jakie musimy uwzględnić gdziekolwiek. Bądź mamy wielu pracowników z różnych działów albo i jakiś podwykonawców. Jasna sprawa, że są takie firmy, którym program realizowany na zamówienie bardzo pomaga, jednak często mali przedsiębiorcy sami się ogłupiają, że jest to im w danym momencie niezbędne i rozbudowane systemy informatyczne dla firm nie są im potrzebne. Po co to komuś, kto ma pod sobą pięciu ludzi w jednym lub dwóch działach? Tego nie wiem, ale wiem, ze tworzenie oprogramowania dla firm taki jest nawet nieopłacalne. System informatyczna dla firm dużych to duży nakład pracy, ale i niezłe finanse. Twórca kasuje nie małe pieniądze. Oprogramowanie na zamówienie ma jeszcze taki problem, że jest to wersja, której nikt nie sprawdza wcześniej przed nami, więc pierwsza wersja, która do nas trafia jest często pełna błędów, bugów itp. Rozwiązania informatyczne dla firm, które mogą sobie pozwolić na początkowe testowanie programów uważam za jednak niepotrzebne. Tworzenie oprogramowanie na zamówienie może okazać się przydatne tylko dla tego, kto je tworzy, a przecież nie o to powinno w tym chodzić. Software dla firmy ma być przydatny dla nich, a nie dla portfela twórcy (ale po co biznesmen ma dać zarobić za coś, co jest całkowicie niepotrzebne mu). Lepiej, niech da premie dla swoich pracowników, lub kupi żonie coś fajnego, albo sobie. Nieważne. To są właśnie te wady danego oprogramowania. Często firmy wykorzystują profesjonalnych handlowców, którzy nawet swoją mamę by sprzedali za odpowiednią cenę.

Dlatego właśnie należy się strzec takich rozwiązań, jeśli sami nie myśleliśmy nad tym, ponieważ możemy się odrobinę wpakować w kłopoty związane z tymi usługami. A nawet jeśli już podpisujemy to nauczmy się czytać regulamin od deski do deski, co pozwoli nam uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami i nieporozumieniami.

Top