siłownia

Jakie są zalety orbitreka?

Podczas treningu na tym sprzęcie głównie pracują mięśnie nóg. Jest to podobne trochę do biegu narciarskiego z tą różnicą że przy biegu narciarskim mamy tylko ruch w przód i tył. Taki trening mniej obciąża stawy niż bieg. Podczas ćwiczeń stopy nie odrywają się od sprzętu co jest korzystne dla stawów.

Orbitrek jest ostatnimi czasy bardzo popularnym urządzeniem do ćwiczeń

siłowniaW zależności od tego jak intensywny jest trening kalorie spalane na orbitreku trekingowym są wyższe niż jakbyśmy za nasz główny sprzęt mieli wziąć ławka na siłownie. Orbitrek treningowy pomaga w odchudzaniu. Ramiona orbitreka mają zintensyfikować trening. Wtedy angażujesz wszystkie mięśnie ciała a najbardziej jego górna partia. Jeśli nie używasz rączek wzmacniane są mięśnie brzucha i stabilizowana jest postawa. Kolejna zaletą orbitreka jest fakt że pozwala wzmacniać mięśnie nóg i kształtują łydki i uda. Można na nim ćwiczyć z różną prędkością, a najlepszą zaletą jest to, ze orbitrek jest bezpieczny. Kończysz ćwiczenia i się zatrzymuje a ustawiony opór oznacza ilość wysiłku jaki trzeba zrobić. Wiadomo, że jak przy każdych ćwiczeniach trzeba pamiętać o rozgrzewce, a aby widoczne były efekty należy ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu. Należy tez pamiętać o sylwetce jaka jest na orbitreku, a także trzeba pamiętać co się dzieje w przypadku oparcia rak na ramionach orbitreka. Jednak zawsze pomimo tego iż to jest bardziej męczące dla mięśni lepiej iść na siłownie lub pobiegać.

Jest to bardziej efektywne ponieważ na siłowni jest trener, który nam pomoże w dobraniu odpowiednich ćwiczeń do naszego organizmu i efektu jaki chcemy osiągnąć. Warto zawsze ćwiczyć niż iść na piłkarzyki sklep i pic przy tym piwo. Zadbajmy o siebie. Nie lekceważmy tego ponieważ w obecnych czasach grozi nam otyłość i miażdżyca.

Top