pokrowece

Jaki samochód i do czego?

Jaki samochód lepiej wybrać? Duże rodzinne kombi? Sportowe coupe, czy może małe miejskie autko? Sprawa nie jest oczywista. Wszystko zależy od tego, do czego ma nam służyć samochód. Jeśli nie zależy nam na wygodzie na właściwościach jezdnych bierzemy coupe. Jeśli myślimy o rodzinie, przewożeniu bagażu, podróżowaniu, to najlepszy będzie kombi albo minivan taki jak choćby ford fusion.

Warto zastanowić się do czego będzie nam potrzebny samochód, zanim go wybierzemy

pokroweceAle mamy jeszcze samochody miejskie. Dla kogo te samochody? Dla osób, które nie wyjeżdżają za często z miasta i nie wymagają nadzwyczajnej wygody. Jakie mamy samochody w tym segmencie? Już teraz są one przeróżne. Niemal każda marka ma co najmniej jednego malca w swojej rodzinie. Jednak wymieniając możemy przedstawić Francuski peugeot 208 – najwięcej miejsca, najwięcej elektroniki największa awaryjność. Konieczne pokrowce samochodowe, ponieważ tapicerka bardzo szybko się niszczy. Następnie czeska skoda citigo. Mały, ekonomiczny samochodzik dla mas. Tak samo vw polo, chociaż jest on i tak zacznie większy od citigo bez porównania. Jednak i tak jest mały. Najmniejszy z tego zestawienia jest jednak samochód z kraju kwitnącej wiśni. Toyota aygo jest bardzo mała. Dla mnie aż za mała. Jednak do niej nawet pokrowce samochodowe peugeot 208 nie są potrzebne, ponieważ ma bardzo dobrze wykonaną tapicerkę, które niemal w ogóle się nie ściera. Jedna osoba, którą znam lubi takie małe samochody głosząc hasło „mały kiedy potrzebujesz, duży kiedy chcesz.” głównie tyczy się to jego francuskiego, hot hatcha, którym woził materiały na budowę swojego domu. Jak widać można i tak robić.

Ja jednak najbardziej lubię duże, przestronne samochody, oczywiście muszą mieć odpowiednią moc. Ale takiego małego miejskiego samochodu dla siebie nie chciałbym nigdy kupować. Przynajmniej nie dla siebie, ponieważ wiem, że męczył bym się strasznie.

Top