Jaki są główne funkcje platform wibracyjnych?

Ćwiczenia na profesjonalnych siłowniach, chociaż skuteczne, niosą ze sobą konieczność kupienia drogiego karnetu, oraz wiążą się ze stratą czasu konieczną na dojazd do miejsca ćwiczeń. Dlatego tez coraz więcej ludzi wybiera trening w domu, który jest znacznie wygodniejszą forma ćwiczeń.

Czy platformy wibracyjne mają funkcje masażu?

platforma wibracyjna masażerJeżeli chcemy trenować w domu, musimy zakupić odpowiedni sprzęt, najlepiej taki, który jest używany na profesjonalnych siłowniach, klubach fitness itd. Przykładem takiego urządzenia jest platforma wibracyjna masażer. Zgodnie z nazwą, urządzenie to może mieć dwie różne funkcje. Pierwszą jest funkcja rehabilitacyjna – platforma ta ma bowiem działanie rozprężające mięśnie i stawy oraz relaksujące. Dodatkowo udowodniono jej pozytywny wpływ na stan kości i stawów oraz działanie przeciwbólowe. Dlatego też tego typu platformy są bardzo często używane w zakładach rehabilitacyjnych, gdzie pomagają osobom mającym trudności z poruszaniem się na poprawę swojej kondycji. Skuteczność platform wibracyjnych jest związana z faktem, że podczas pracy pobudzają one aż 97 % mięśni. Dodatkowo, aby z nich korzystać nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych ruchów, gdyż platform można używać biernie. Osoby, które chcą wzmocnić jej efekt działania, mogą zmieniać pozycję na platformie lub wykonywać dodatkowo ćwiczenia gimnastyczne, takie jak przysiady. Rezultaty treningów z platformami wibracyjnymi są bardzo szybko widoczne, szczególnie jeżeli chodzi o ujędrnienie całego ciała i skóry.

Każdy trening, niezależnie od planowanych efektów, musi być wykonywane regularnie, aby jego efekty były widoczne gołym okiem. Tyczy się to zarówno treningów wykonywanych w profesjonalnych siłowniach, jak i tych które wykonujemy we własnych domach.

Top