Jaka torba na aparat? – torby foto

Sprzęt fotograficzny najwyższej klasy naprawdę może kosztować nie mniej niż nowy samochód. Aparaty fotograficzne są produkowane w tak zaawansowanych technologiach i dają tyle możliwości, że naprawdę trzeba za nie sporo zapłacić. Dlatego od razu z nowym aparatem warto kupić sobie także ochronne torby foto. Jeśli zniszczymy tak drogi sprzęt to będziemy tego żałować do końca życia.

Torby foto

 

torba fotograficznaTaka torba nie raz uratuje nas z opresji. Istnieje kilka możliwości na to, jak chronić swój aparat fotograficzny. Można kupić pokrowiec, torbę, plecak, skrzynię, a nawet walizkę na aparat fotograficzny i wszelkie akcesoria. Najprostszą formą jest oczywiście pokrowiec. Na pewno dopasujemy jakiś odpowiedni do naszego aparatu. Nie będziemy mieć z tym problemu, bo wybór pokrowców jest naprawdę ogromny.
Warto także zwrócić uwagę na to, aby pokrowiec w miarę możliwości był jak najbardziej przeciwdeszczowy. Warto także, aby miał jakąś kieszonkę, w której będziemy mogli schować na przykład zapasową baterię. Jeśli chodzi o torby na sprzęt fotograficzny to tutaj można wyróżnić torby biodrowe oraz naramienne. Raczej nie stosuje się innych. Pierwsze mocowane są na pasie. Naramienne przewiesza się na pasku przez ramię. Warto wiedzieć, że torby są większe od pokrowców, dzięki czemu zmieścimy tam znacznie więcej.
Będziemy mogli tam schować dodatkowe obiektywy czy lampę. Warto zwrócić uwagę na to, aby torba miała w środku jakieś przegrody. Wówczas przenoszenie sprzętu będzie jeszcze bardziej bezpieczne. Najbardziej komfortową formą przenoszenia sprzętu fotograficznego z miejsca na miejsce będzie na pewno zakup plecaka. Będziemy tutaj mieć do wyboru naprawdę wiele ich rodzajów.

Pierwszym są te wielokomorowe. Tutaj najczęściej istnieje wiele komór. Każda jest dostosowana do przenoszenia czegoś zupełnie innego. Są także plecaki typu sling. Te mają tylko jedną, odpowiednio wyprofilowaną szelkę. Można go swobodnie przesuwać z pleców na bok. Otwarcie komory nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nie będziemy musieli ściągać plecaka z pleców.

Top