Jak wybrać wielkość klatki dla królika?

Wysokiej jakości klatka to tylko jeden z podstawowych materiałów, których potrzeba, aby zająć się królikiem. Dzięki zapewnienia królikowi najlepszej możliwej diety i oraz idealnego siedliska i kilku innych przedmiotów, ukochane zwierzę domowe może cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem. Klatki dla królika występują w wielu różnych stylach i kształtach.

Jaki rozmiar klatki dla królika jest odpowiedni?

klatki dla królikówWybór idealnej klatki dla królików zależy od wielu czynników, takich jak wielkość królika, liczba królików, które będzie się hodować i czy klatka będzie trzymana w domu czy poza nim. Jeśli królik będzie spędzał większość czasu w domu, ale poza klatką, wystarczy mniejszy rozmiar, ponieważ zwierzątko będzie używało klatki tylko do spania, jedzenia i załatwiania się. W przypadku pojedynczego królika mieszkającego w domu, minimalna klatka powinna mieć rozmiar 60 x 40 centymetrów. Klatka o wymiarach 80 x 40 centymetrów zapewni królikowi nieco więcej miejsca na nogi i więcej miejsca na oddzielenie przestrzeni używanej do jedzenia od tej używanej jako łazienka. Kolejną zasadą, której należy przestrzegać, jest to, że sufit klatki powinien być na tyle wysoki, aby uszy królika nie dotykały go, a klatka powinna być wystarczająco szeroka, aby królik mógł położyć się w dowolnej pozycji. Jeśli klatka ma dno z drutu, powinno dodać się solidną powierzchnię, na której króliczek będzie mógł usiąść.

Oprócz klatki o odpowiednim rozmiarze, istnieją inne akcesoria dla królików, które mogą wpłynąć na jakość życia zwierzaka. Jednakże króliki są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Wszystko, czego potrzebują, to odpowiednia dieta, świetna klatka i akcesoria oraz dobra dawka miłości. Jeśli da się swojemu króliczkowi te podstawowe rzeczy, on odwzajemni się wieloletnią miłością.

Top