Jak wybrać kamerę inspekcyjną do rur?

 

Każdy kto musi czasami spojrzeć w miejsca nie widoczne gołym okiem na pewno będzie zadowolony z produktów takich jak kamera. Jednak na rynku istnieje wiele różnych modeli i dlatego też decydując się na konkretne rozwiązanie trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę.

Kamery i sposoby ich wykorzystania

kamera do rurKamera tego rodzaju ma zastosowanie zarówno dla mechaników jak i hydraulików czy też innym majsterkowiczom. Najpierw należy zastanowić się czy lepszym pomysłem będzie wybranie rozwiązań przewodowych czy też nie. W przypadku rozwiązań bezprzewodowych wyświetlacz może być oddzielony od przewodu z rękojeścią. Dzięki temu o wiele łatwiej jest manipulować całym zestawem. Jeżeli chodzi o rozwiązania przewodowe to kamera do rur posiada wyświetlacz przytwierdzony do rękojeści urządzenia. Niestety to rozwiązanie w większości przypadków jest o wiele mniej wygodne jednak zużywa mniej prądu co pozwala na dłuższe działanie na baterii. Kolejną kwestia jest zwrócenie uwagi na rozdzielczość ekranu i kamery czy też wielkość ekranu. Im te parametry są lepsze tym na lepszą jakość obrazu można liczyć. Kolejnymi kwestiami, na jakie należy patrzeć jest długość pracy na baterii czy też sterowanie. W większości przypadków ta ostatnia kwestia jest bardzo podobna niezależnie od rozwiązania jednak mimo wszystko zdarzają się różnego rodzaju modele, które mają tą kwestie rozwiązaną zupełnie inaczej. Trzeba pamiętać, że indywidualne preferencje mają bardzo dużo do gadania. Trzeba wszystko dokładnie przeanalizować i zestawić ze sobą wszystkie argumenty.

Dlatego też wybierając konkretny model należy patrzeć na bardzo wiele różnych kwestii. Oszczędzanie w większości przypadków może być bardzo złudną rzeczą ponieważ im gorsza jakość tym większa szansa, że kamera do rur będzie o wiele lepiej działać.

 

Top