Jak szybko uporządkować kable?

Wykonując instalacje elektryczne konieczne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi oraz osprzętu pozwalającego na prawidłowy montaż wszelkich urządzeń i ich połączeń. W swojej codziennej pracy elektryk używa między innymi ściągaczy izolacji, mierników różnego rodzaju, szybkozłączek czy taśm izolacyjnych. Każdy z tych przedmiotów służy do czego innego.

Zastosowanie opasek kablowych

opaski do kabliBardzo ważny jest również sam porządek jeśli chodzi o wykonywaną instalację. Jest to szczególnie ważne w przypadku układów automatyki, gdzie do rozdzielni dochodzi wiele przewodów z różnych elementów wykonawczych. Właśnie tam powinny być stosowane kolorowe opaski do kabli, które umożliwiają grupowanie przewodów. W ten sposób łatwo można zlokalizować do jakiego urządzenia biegnie dana wiązka kabli. Warto wspomnieć, że na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju opasek, które mogą mieć różne parametry. Do najważniejszych z nich można zaliczyć chociażby ich szerokość oraz długość. Dodatkowo tak jak wcześniej wspomniano mogą być one wykonywane w różnych kolorach. Najpopularniejsze są jednak kolory biały oraz czarny. Opaski kablowe są wykonywane z tworzyw sztucznych co zapewnia im dobrą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na oddziaływania środowiskowe. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w różnych aplikacjach również tych na zewnątrz obiektów.

Osprzęt ten oprócz elektryki jest również powszechnie wykorzystywany w motoryzacji oraz różnego rodzaju rozwiązaniach amatorskich. Trytytki są na tyle popularne, że można je znaleźć praktycznie w każdym większym sklepie niekoniecznie związanym z elektryką. Oprócz tego możliwe jest również zamówienie różnych zestawów, w których znajdują się najpopularniejsze rozmiary trytytek. Jak widać obecnie powszechnie stosowane są sprawdzone i niezawodne rozwiązania jeśli chodzi o porządek w przewodach.

Top