Jak robi się zapachowe świece?

Jak powstają świece zapachowe? Zapachowe świece są wytwarzane z mieszaniny parafiny i olejków zapachowych. Parafina jest topiona w dużej kadzi, a następnie dodaje się do niej barwnik, brokat i inne składniki. Płyn wlewa się do form, tworząc kształt świecy. Następnie jest ona schładzana i cięta na mniejsze kawałki, które są pakowane do sprzedaży. Podobnie wytwarza się świece sojowe, jednak zamiast parafiny używa się granulatu sojowego.

O powstawaniu świec zapachowych

zapachowe świece ręcznie robioneJak wiadomo, świece występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Istnieją świece stożkowe, które mogą być używane jako ozdoby lub umieszczone w uchwytach na stołach. Mamy małe tealighty. Im prostsza świeca, tym łatwiejsza, szybsza i tańsza jej produkcja.  Świece zapachowe są wykonane z wosku, substancji zapachowych i barwnika. Wosk to paliwo, które spala się, dając światło i ciepło, natomiast barwnik służy do nadania świecy koloru. Zapach dodaje się po to, by świeca ładnie pachniała. Najczęstszym rodzajem wosku stosowanym w świecach zapachowych jest wspomniana już parafina. Parafina jest produktem ubocznym ropy naftowej, który jest tani i łatwy w produkcji. Parafina ma niską temperaturę topnienia, więc łatwo topi się po podgrzaniu, co ułatwia wlewanie jej do form używanych do produkcji świec. Innym rodzajem wosku stosowanym w niektórych świecach jest wosk sojowy. Z nich robi się zapachowe świece ręcznie robione, bardziej przyjazne dla środowiska.

Wosk sojowy ma wyższą temperaturę topnienia niż parafina, co wydłuża czas palenia i sprawia, że jest bardziej przyjazny dla środowiska niż świece parafinowe. Ale świece sojowe kosztują więcej niż zapachowe świece parafinowe, ponieważ często są produkowane z organicznych składników, takich jak wosk pszczeli lub olej palmowy, a nie tylko z oleju sojowego jako składnika podstawowego.

Top