dziecko w czasie zabawy

Jak przygotować zwierzęta do pojawienia się dziecka w domu?

Dziecko które przyjdzie na świat i znajdzie się w naszym domu z pewnością wywróci naszą harmonię i spokój. Po domu będą się walały tanie ubranka dla dzieci, zabawki Fisher Price, artykuły higieniczne dla dzieci czy kocyki la millou. W nocy często będziemy musieli chociażby wstawać w nocy, aby nakarmić dziecko, przebrać je lub po prostu uspokoić.

Czy zabawki fisher price uspokoją sytuację?

dziecko w czasie zabawyJeden z rodziców będzie musiał także zostać na kilka miesięcy w domu, gdyż noworodek będzie wymagał opieki przez 24 godziny. Mało kto jednak pamięta, że oprócz przygotowania siebie na pojawienie się dziecka, trzeba przygotować także zwierzęta które posiadamy. Szczególnie tyczy się to psów oraz kotów. Jak zatem powinniśmy przygotować zwierzaki do pojawienia się małego dziecka w domu, aby nie wiązało się to z ich przymusową eksmisją i by wszyscy mogli żyć w symbiozie? Wymaga to rozpoczęcia działań już na kilka miesięcy przed porodem. Po pierwsze, musimy oduczyć naszego psa gryzienia przedmiotów które znajdują się na podłodze, takich jak zabawki fisher price czy innego rodzaju akcesoria. Po ziemi będą się walać zabawki dziecka i artykuły higieniczne dla dzieci i musimy mieć na uwadze, aby nie dostały się one pod zęby psa ze względów higienicznych. Jeśli dla noworodka przewidujemy osobny pokój i nie chcemy, aby zwierzęta do niego wchodzimy to musimy karcić zwierzę za każdą próbę wejścia do niego, aby wiedziało, że tam nie może wejść. Jeśli piec nie miał wcześniej kontaktu z dzieckiem to warto sprawdzić jak się będzie zachowywał w ich towarzystwie. Możemy np. zaprosić do siebie znajomego z dzieckiem i zobaczyć jak nasz czworonóg na to zareaguje.

Przyzwyczajmy także psa do tego, że nie będziemy mogli mu poświęcać tyle czasu co wcześniej. Wyznaczmy godziny spacerów i zabaw ze zwierzakiem i trzymajmy się ich, aby dla psa nie było szokiem nagła zmiana obyczajów i by nie kojarzyło tej zmiany z pojawieniem się dziecka.

Top