Jak oczyszcza się wtryski instalacji LPG?

Instalacje gazowe są popularnym elementem przeróbek układu napędowego samochodów od wielu lat. Poprawnie zamontowana instalacja może być bezpieczna dla silnika, zapewniać dobre osiągi, a także oferować duże oszczędności w naszym domowym budżecie. Jednak systemy wtrysków wymagają regularnych przeglądów, które pozwalają nie tylko wykrywać awarie, ale także usuwać zanieczyszczenia zaburzające prace silnika.

Jak usunąć zanieczyszczenia z wtrysków gazowych silnika?

Czyszczenie wtrysków LPGOkresowe czyszczenie instalacji oraz wtryskiwaczy LPG stanowi podstawowy element dbania o prawidłową pracę silnika. Czyszczenie wtrysków LPG może polegać przede wszystkim na usuwaniu substancji, która posiadają oleistą i zawiesista konsystencję, blokującą elementy wtryskiwacza. Zabrudzenie wtryskiwacza może mieć miejsce za sprawą stosowania złej jakości paliwa, z którego wytrącają się zanieczyszczenia, które po czasie osadzają się na powierzchni wtryskiwaczy. Tego typu zanieczyszczone wtryskiwacze mogą dawać objawy w postaci nierównej pracy silnika, braku dynamiki czy całkowitej niemożności uruchomienia jednostki napędowej. Dla osób nie będących znawcami mechaniki samochodowej dobre oczyszczenie wtryskiwaczy samemu może stać się niemożliwe. Dlatego zaleca się wizytę w renomowanym warsztacie samochodowym, gdzie możemy liczyć na fachową obsługę. Mechanicy używają specjalnych narzędzi do demontażu poszczególnych części wtryskiwaczy.

Regularne czyszczenie i przegląd systemu wtrysków LPG, jak i całej instalacji może nam zagwarantować nie tylko płynna pracę silnika, ale także uniknięcie ryzyka powstania awarii. Prace związane z oczyszczaniem układu wtryskowego mogą mieć wpływ także na parametry pracy silnika, co możemy odczuć jako wzrost dynamiki, lub odczuwalny przyrost momentu obrotowego.

Top